Daikin klimam soğutmuyor

Katmer55

Üye
Kliman ilk çalıştığında bıraz soğutuyor bır müddet sonra gazı kesiyor neden olabilir ustalarından yardım bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın @Katmer55 lütfen başlığınızda ki cümleye ve konu başlığı altındaki yazılarınızda kullandığınız cümle ve imla kurallarına dikkat ediniz.

Dostum konunu gordugumde yazacaktim sonradaan vazgectim. Cunku bazen yazilarima ters tepki aliyorum.

Soyleki,

Siz ilk basta mesajinizda eksik bilgiler var. Marka model yok ne kadar sure calisiyor bilgi yok cihazin kapasitesi belli degil hangi gazla calisiyor buda onemli.

Daha detayli bilgi isteyecegim. Neden drseniz bir arizanin cozumu icin cohazin belli noktalarindan bilgi almamiz gerekiyor. Bu bilgi olmadan arizanin durumu hakkinda yorum yapamayiz.

Sizden istedigim 2 bilgiyi oncelikle verebilirseniz arizanizi cozmeye yaklasiriz.

1 cihazinizin kullandigi gaz cinsi?
2 cihazinizin calisirken emis basinci kac psig oldugu?

Daikin 1200 luk R 410 gaz kulaniliyor
ariza yaptiginda yani gazi kestiginde basma hatinin vanasini kapattığımda hiç sıkışma olmuyor

Sikisma olmamasini nasil anladiniz bilmiyorum ama basma yapmiyorsa kompresor arizasidir diyebilirim. Kompresor gaz transferi yapmiyordur. Ancak bunu manometre kullanarak olcmenizde fayda var.

Normal çalıştığı zaman yaptim i kompresörü sesi değişiyor soğutmayı kestiginde zaman hiç zorlanmıyor

Bence gaziniz eksik gibi.

Her halukarda gaz basincini olcmeden bu durum netlesmeyecektir.

Bende ondan şüpheleniyorum. Ama bazen hiç kesmeden tümünü çelişkili oluyor

Serkan usta bu cihaz bazen açtığında güzel soğutuyor. Bazen ilk açtığında hiç sogutmuyor bu neden olabilir

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri