Daikin klima soguk üflüyor ama soğutmuyor i

Merhaba arkadaslar. Evimde 22binlik daikin n serisi klima var. Evim 76 metrekare. Klimayi actigim zaman ortalama 6 saatten fazla süre evin ici soğumuyor. Ama sabaha karsi kalktigimda ev buz gibi. Klima cikisindaki soguk havayi olctugumde 9 derece soguk ufluyor. İnce ve kalin borularda karlanma yapmiyor su tahliyesi normal. Coltaji ölçüyorum 225 civari. Hersey normal klimamda yeterince büyük. Benim problemim yazdigim gibi ilk calistirmada soguk uflese bile 6 saatten fazla evin icerisini sogutamiyor. Bununla ilgili bana yardimci olurmusunuz. ( boru uzunlugu en fazla 7 metre. )

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    227 KB · Görüntüleme: 14
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Anlamadığım klimanın 6 saat değilde 7,8 saatmı soğutmasını istiyorsunuz yoksa atıyorum 4,5 ssat çalışıp 8 saatlık soğuk yapmasınımı.
İkinci bir durumda klimanın gazında problem olabilir diye düşünüyorum. Kaç derece ye ayarlıyorsunuz?

Son düzenleme:
Daima soğutmuyor, bir zaman sonra verim alamıyorsun ve devam da soğutmaya devam mı ediyor? Doğru mu anladım?

Kumandanizi ve yaptiginiz ayar seklinin resmini eklermisiniz nasil ayarladiniz once bunu gorelim.

Abi 76 metre evi tek klima 6 saatte soğutuyor ve şikayetci misiniz. Cihaz da ariza yok. Herşey normal benim görüşüm. Tek cihazla evi soğutmak zordur. 6 saat bence cok iyi. Cihazi ac kapa yapmazsaniz eviniz sürekli serin kalır. Kapattığıniz zaman ev ısınır. Eşyalar isinir. Cihaz tr tekrar açılınca daha fazla enerji harcar ve 6 saatte beklersiniz. Cihazi da yorarsiniz. Soğuk hava odalar arasinda tasinip tüm ev soğuyana kadar 6 saat geçmesi cok cok normal.

Ayar bu sekilde. Şuanki %50 de calistiriyorum. Dünden beri açık. İlk actigimda %100 calisiyor.
Abi 76 metre evi tek klima 6 saatte soğutuyor ve şikayetci misiniz. Cihaz da ariza yok. Herşey normal benim görüşüm. Tek cihazla evi soğutmak zordur. 6 saat bence cok iyi. Cihazi ac kapa yapmazsaniz eviniz sürekli serin kalır. Kapattığıniz zaman ev ısınır. Eşyalar isinir. Cihaz tr tekrar açılınca daha fazla enerji harcar ve 6 saatte beklersiniz. Cihazi da yorarsiniz. Soğuk hava odalar arasinda tasinip tüm ev soğuyana kadar 6 saat geçmesi cok cok normal.
Arkadaslarin var 18binlik klimasi yarim saatte sogutuyor diyor. Ozaman o arkadaslar dalga geciyor benimle. Tesekkur ederim cevaplarin icin

Ekli dosyalar

• 54671208-F800-4C26-891E-5C775D8C5765.jpeg
    54671208-F800-4C26-891E-5C775D8C5765.jpeg
    158.1 KB · Görüntüleme: 22
Ayar bu sekilde. Şuanki %50 de calistiriyorum. Dünden beri açık. İlk actigimda %100 calisiyor.

Arkadaslarin var 18binlik klimasi yarim saatte sogutuyor diyor. Ozaman o arkadaslar dalga geciyor benimle. Tesekkur ederim cevaplarin icin

Sizin klimada sorun olduğunu düşünmüyorum.

Bütün evi soğutmaya çalışıyorsunuz anladığım kadarıyla. İç ünite üzerinden direkt olarak havayı geçirmediği sürece.. Ki diğer odaları geçiremeyecektir. Soğutma için ısı transferi uzun sürecektir ve 6 saat gibi zaman zarfın da sürebilir. Cihazınızın kapasitesi düşünce (yüzde 50 dediğiniz olay) diğer odalar da ani ısı düşüşleri yaşanabilir ve normaldir.

Bir de önerim olacak, evin dış cephe izolasyonu yoksa yaptırırsanız daha çok verim alırsınız. Böyle ani ısı değişimlerinden de etkilenmezsiniz.

30 dk da mümkün değil. Söyle mümkün olabilir. Ev zaten serindir. Ara kattir. Yalıtımlıdir. Camlar pimapendir. Ev küçüktür. Isi diğer odalara rahat gidiyordur. Evin şeklinden dolayı yani. 30 dk da hava serinler bu şekilde ise az cok. Ama duvarlar sıcaktır mesela havaya. Eşyalar duvarlar bunlarda sogur klima çalıştıkça.

Fanı auto olarak değil son hızda çalıştırın.
Auto modunda bulunduğu oda ısısına göre fanı yavaşlatabilir. Bu durumda diğer odalara soğuk havanın ulaşması da zorlaşır.

Şunu bir netlestirsek

Bu klimanin soğuttuğu ortam kac m2 nasil bir alan bunun bilgisini alabilir miyiz?

Birde cihaz ultra sessiz modda ayarlanmis bu fan devrini dusurur. Bu sekli ile verimli sogutma yapamazsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri