Dahlender Motora Sadece Düşük Devirle Yol Vermek

Merhaba arkadaşlar... ben dahlender motora sadece düşük devirle yol vermek istiyorum.. buna ait kumanda ve güç devresini çizecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aynen katılıyorum 3 ucu bosta bırak arakdaşın dediği uçlara 3 faz verdiğimizde çalışır giğer boştakı uçları kısa devre yapıp birbirne bağlarsak motor üçgen sargıya geçer ve yüksek devirse çalışır. Senin yapacağın sadece u1 v1 w1 uçlarına 380v gerilim vermek bir kontaktör yardımı ile de 3 adet kontorktar kullanrak hem yuksek hem alçak devirde kullabilirasin

Ekte dahlander kumanda ve güç şemaları mevcut.
motoru düşük devir ile çalıştıracaksan şemadaki yüksek devir kısmını kullanmassın.
dahlander motorlarda düşük devirin gücüde düşüktür,sürekli düşük devirde çalışması sakıncalı olur,tabi çalışma şartlarınada bağlı
kolay gelsin

Ekli dosyalar

• dahlander kumanda ve güç.rar
    91.6 KB · Görüntüleme: 17
Düşük devir uclarını belirlemişsen gerisi kolay...yapmak istediğin, sadece düşük devirde çalıştırmak ise, tek devirli sıtandart motor gibi enerji ver olsun bitsin...arta kalan ucları olduğu gibi bırakın...

normal üç fazlı motora yol verme devresini yap yüksek devir uçlarını boş bırak çalışır

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri