Dahili pozisyonlama -modu olan servolar

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar , dahili pozisyonlama modu olan panasonic servo serileri nelerdir?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Teşekkür ederim , Panasonic Destek. A4P serisini inceleyim...

arkadaşlar panasonic minas 4a servo motor deney setim var fakat poziyon kontrolü yapmayı bilimiyorum yardımcı olursanız sevinirm.

Merhaba

A4 serisi servo sürücü ise pozisyon kontrolü için plc kullanmalısınız.
Hangi plc yi ve hangi yazılımı kullandığınızı belirtir iseniz yardımcı olmaya çalışayım.

İyi çalışmalar

Merhaba bir projemde yaklaşık 16 adet servoyu pozisyon kontrolü yapacağım servo motor ve sürücü araştırması yapıyorum ..

-PLC siemens s71200 olacak ve haberleşme protokolü üzerinden haberleşme yapmak istiyorum modbus ,profibus ,profinet ..

-8adet 1.5KW servo 8adet 800w servo kullanılacak projeme en uygun Panasonic servo hangisi olur ve önerdiğiniz servo için döküman da isteyeceğim sizden örnek proje , devreye alma hakkında dökümantasyon şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba

Panasonic servolar da bahsettiğiniz protokoller bulunmamaktadır.
Mevcut haberleşme ile pozisyon kontrolü yapabilecek Panasonic servolar A4P,A5P Panasonic in açık protokolü ile çalışmaktadır.
Bunun dışında Panasonic de RTEX protokolü ile çalışan sürücüler vardır. Siemens plc lerin bu protokolü desteklediğini sanmıyorum.
Yeni olarak Ethercat li sürücüler çıktı, ancak bu sürücüler ise bildiğim kadarı ile Türkiye pazarına henüz girmedi.

Bilginize,

Bir PC den sürekli pozisyon bilgileri gelecek ve PLC servo motorlara sürekli ilgili pozisyonları gönderecek.

-Açık protokolden kastınız servo yu pulse ile sürmek mi ?

-sistemde 1m/s hız gereksinimi var ve 1.5kw 8 adet servo motor , 8adet 800w servo motor gerekiyor.

Tavsiye edebileceğiniz ürünler nelerdir.

Merhaba

Açık protokol, haberleşme protokolü dür.(Modbus vb. gibi)
Panasonic te sadece RTEX li sürücüleri önerebilirim.

Rtex i araştırınız.

İyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri