daıkın tavan tipi klima

klima ısıtma modundayken basınç borusu soğuyor dönüş borusu ısınıyr arıza nerde acaba arkadaşlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
4 yollu vanası bozuktur onun bide gaz basıncı kaç acaba baktınızmı

Cihazın genleşme valfi iç ünitedemi dış ünitedemi?

Eğer iç ünitede ise sorun yok. Normal. Cihazınızda çalışma problemi varmı ?

Kanal tıp fancoıl model: Fvwm-01,02,03,04
tavan kaset tıp fancoıl model: Fwco7aat
bu cıhazlar 4 yollu vanalıdır.
ıstedıgım bu cıhazlarla termostat arası baglantı seması,
tesekkurler

Muharrem bey,

Merhabalar. Gönderdiğiniz resimleri inceledim. Çözünürlük çok iyi olmadığı için internetten cihazınızın modeline göre bilgi edindim. Bağlantı şekliniz sırası ile şu şekilde olacak.

Termostattan fan coil ünitesine şeklinde sıralıyorum.

VC - Soğutma motorlu vana ( 220 volt gönderiyor )
VH - Isıtma motorlu vana ( 220 volt gönderiyor )
V0 - Fan coil klemensinde 7 nolu uca ( fan düşük devir )
V1 - Fan coil klemensinde 6 nolu uca ( fan orta devir )
V2 - Fan coil klemensinde 5 nolu uca ( fan yüksek devir )
V3 - Fan coil klemensinde 4 nolu uca ( fan çok yüksek devir )

Fan coil ünitesinden termostada

L - oda elektrik dağıtım panosundan faz 2
20 volt girişi - L termostatın girişi ile irtibatlandırılacak
N - oda elektrik dağıtım panosundannötr girişi - N termostatın girişi ile irtibatlandırılacak
EARTH - oda elektrik dağıtım panosundan topraklama bağlantısı - PE termostatın girişi ile irtibatlandırılacak

Ayrıca soğutma kontrol vanası ile ısıtma kontrol vanası 220 volt girişini oda termostatından alacak nötr uçları fan coil nötr uçlarında toplanacak.

Oda termostatı üzerindeki diğer bağlantılar opsiyonel olması gerekiyor. Yalnız bağlantıyı bu şekilde yapıp test edilmeli. ısıtma ve soğutma vanaları motorlarının , fan coil ünitesi ve termostatın bulunduğunuz Şebeke voltajına uygun olduğunu farzederek yazdım. Aralarında uyumsuzluk yoktur umarım. Ayrıca vanalar gördüğüm kadarıyla 2 yollu ve giriş çıkışlarında kontrol vanaları yok. Ve gördüğüm kadarıyla pislik tutucuda yok. bunlar ilerde sorun teşkil edecek sorunlar. Sadece resimden gördüğüm kadarı ile yazıyorum.

Alttaki resimdede bağlantı şemasını bulabilirsiniz. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

untitled.JPG

tavan tipi için yazmayı unutmuşum. kendi üzerindeki elektrik şemasında L yazan yere faz N yazan yere nötr girilecek E yazan yerede topraklama bağlantısı yapılacak. Ayrıca klemenste WALVE yazan ucu su devresinde bulunan 3 yollu vanaya bağlanacak. vana motorunun nötr ucu fan coili besleyen nötr ucu ile birleştirilecek. 3 yollu değilde 2 yollu vana kullanıyorsanız bu ucu ( WALVE ) yine aynı yöntemle bağlayacaksınız.

Bu üniteye termostat bağlantısı olmayacak. Kendi üzerinde kontrol kartı var ve kablosuz lcd kontrol ünitesi mevcut ( uzaktan kumanda ) ile kontrol edilecek. Kolay gelsin.

hocam
kompressör faz yönünü kontrol et
arkaşın dediği gibi 4 yollu valf ini kont et

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri