Dağ evine çekilen hatta gerilim düşümü

benim düşüncem ise şöyle 550 metre öteden alınmış olan trafo üzerinden başka yerlere giden elektrik hattı üzerinde kaçak elektrik kullanımı söz konusu :)
yani kurulu trafo haddinden fazla elektrik kullanıyor. fazla elektrik kullanıldığı için de size elektrik az geliyor. kimsenin günahına girmeyelim yine de ama. bir yıldır böyle bir sorun ile karşılaşıyorsanız eğer. kabloda sıkıntı olduğunu hiç sanmıyorum. ama siz yine de ek yapılan yere baktırın. voltaj düşüşü var sadece onun için motorlar teklemeye başlar. trafo kurulu gücün altında kalıyor. kurulu trafonun değiştirilmesi gerekiyor. kolay gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar cok tesekkur ederim cevaplar için. Sorun şu 5 senedir kullanilan yüklerdi ama son 1 senedir sorun yasanmaya başlandı. Kablo kesiti hakkinda pek bi bilgisi yokmus fotografini atti. Ayrica ek olarak kablo bir ara kazi calismasinda kopmus bir birine bağlamışlar tekrardan bu sorun çıkarır mı?
Alımınyum kablo eklerını nasıl yapmıslar.

Şebeke gerilimi aslında 230v.tur. trafo çıkışları gerilim düşümü yüzünden yüksek tutuluyor. Gündüz voltaj yüksekken gece yüke binince düşer.
Bizim burda doğalgaz yok. Genelde elk ile ısınılır. Bu yüzden geceleri 175v oluyor. Klima, tv arızalandığı için 2005 yılından bu yana 15kw regülatör kullanıyoruz.
(Dün çok soğuktu. Voltaj çok düşmüştü. Gece sokağın sigortası attı sanırım elk kesildi.)

Şebeke gerilimi aslında 230v.tur. trafo çıkışları gerilim düşümü yüzünden yüksek tutuluyor. Gündüz voltaj yüksekken gece yüke binince düşer.
Bizim burda doğalgaz yok. Genelde elk ile ısınılır. Bu yüzden geceleri 175v oluyor. Klima, tv arızalandığı için 2005 yılından bu yana 15kw regülatör kullanıyoruz.
(Dün çok soğuktu. Voltaj çok düşmüştü. Gece sokağın sigortası attı sanırım elk kesildi.)

bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi çalışma yapması gerekir .

bağlı bulunduğunuz dağıtım şirketi çalışma yapması gerekir .
İmarsız gecekondu bölgesi. Tüm sokakların kabloları yenilendi ve yer altına alındı. Bizim 2 sokak eski sistem devam. Kentsel dönüşüm olacaktı ama yattı o iş. Belki çalışma yaparlar.
1576447754612~2.jpeg

İmarsız gecekondu bölgesi. Tüm sokakların kabloları yenilendi ve yer altına alındı. Bizim 2 sokak eski sistem devam. Kentsel dönüşüm olacaktı ama yattı o iş. Belki çalışma yaparlar.Ekli dosyayı görüntüle 59707

Gömleğin ( imarsız yapı ) ilk düğmesi yanlış iliklenince, diğerleri de yanlış gider.
buraya enerji için abonelik verilmiş ise ek ( ara ) trafo yapılması gerekir .

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri