DİM EDİLEBİLİR LED AMPULLER HAKKINDA.

Arkadaşlar kolay gelsin;
çalıştığım kuruluşta 7 adet büyük toplantı salonu bulunmakta ve bu salonların kiminde 100 adet kiminde 300 adet 60watt lık akkor flamalı ampuller kullanılmıştı.(siemens dimmer otomasyon ile kumanda ediliyor)
tasarruf yapmak üzere bazı salonarı deme amaçlı osram marka 6 watt dim edilebilir ampuller ile değiştirdik sonuç ampuller sessizlikte rahatsız edecek seviyede ses yaptı (mekanik balst sesi gibi) ses dışında bir sorun yoktu daha sonrasında diğer solonlar için 1 parti daha sipariş verdik gelen ampulleri salona taktık sistem aynı sistem olmasına rağmen bu salonlarda gelen ampuller dimlenmiyor %80 kadar dimlendikten sonra göz kırpmalar yapıyor osram ı aradım fakat tatmin edici cevap veremediler siemens otomasyonu aradım şimdi cevap bekliyorum.
benzeri problemleri yaşayan tecrübe sahibi bir meslektaş var ise yardımlarınızı bekler herkese iyi çalışmalar dilerim.

sayın @elektrik-çi tasarruf ampulleri dimmer devreleriyle kullanılmaya müsait değildir. Dim edilebilir ampuller diye sattıkları ampuller de işte bu sıkıntılara yol açıyor. Dimmer devreleri akkor flamanlı ampuller içindir.

led ampul kullanırsanırzdanız dimlenmesinde hiçbir sorun yaşamazsınız

Led ampullerin üzerlerinde neden dim edilemez yazar anlamıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri