DİKKAT PARATONER BİLGİ

xxsinsixx

Üye
ARKADAŞLAR HERKEZE KOLAY GELSİN.
öncelikle lütfen bilgisi net olan arkadaşlarımın bu konuya cevap yazmasını rica ederim.
sorum şu
çelik konstrüksiyon la yapılmış ve sandiviç paneller ile kapanmış bir tesise paratoner ve topraklama sistemi yapmak istiyoruz.
1- paratoner sisteminin bakırlarının iniş hattının binanın metal gövdesine değmesinin bir sakıncası olurmu yoksa yoksa iniş klemenslerini izolelimi seçmeliyiz
2 binanın topraklamasını mevcut çelik konstrüksiyonlardan bakır kablo uzatarak ADP panosunun yani prizlere giden topraklama hattınna bağlasak bir sorun olurmu
3 paratoner mevcut adp panosu ve bina topraklamasının hepsini birleştirmekmi daha iyi olur

arkadaşlar yönlendirmeli bir bilgi beklemiyorum sadece bilgisi olan arkadaşların bilgisini rica edeiyorum ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
öncelikle lütfen bilgisi net olan arkadaşlarımın bu konuya cevap yazmasını rica ederim.
sorum şu
çelik konstrüksiyon la yapılmış ve sandiviç paneller ile kapanmış bir tesise paratoner ve topraklama sistemi yapmak istiyoruz.
1- paratoner sisteminin bakırlarının iniş hattının binanın metal gövdesine değmesinin bir sakıncası olurmu yoksa yoksa iniş klemenslerini izolelimi seçmeliyiz
2 binanın topraklamasını mevcut çelik konstrüksiyonlardan bakır kablo uzatarak ADP panosunun yani prizlere giden topraklama hattınna bağlasak bir sorun olurmu
3 paratoner mevcut adp panosu ve bina topraklamasının hepsini birleştirmekmi daha iyi olur

arkadaşlar yönlendirmeli bir bilgi beklemiyorum sadece bilgisi olan arkadaşların bilgisini rica edeiyorum ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

1 izolelli olacak yoksa binaya verirsin yıldırımı
2 sorun olmaz ama ayrı olmasında fayda var
3 paratoner topraklaması her zaman bagımsız olacak

sorum şu

http://www.biltekmuhendislik.com/Download/Aktif Par. Sartnamesi.pdf

kolay gelsin...

By ceyrancı arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum. Bu arada sandiviç panellerden veya çelik konstrüksiyon inişlerinde izole zeminler için kroşeler mevcut.Aynı durumla karşı karşıyayım ve skylight imalatının üzerinden çelik konstrüksüyon ve sandiviç panellerden iniş yapacağım.Bu kroşeler iş görür gibi duruyor.

bir kaç örnek gösterebilirmisiniz kroşeler ile ilgili

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri