Dİkkat EksİklİĞİ

xdirverx

Üye
Bir gün iş yerinde ray üzerinde gidip gelen bir tankın revizyonu için sökülmesi gerekti bizden elektriki bağlantıları sökmemiz istendi...ben daha acemi yeni işe girmişim fazla bir tecrübem yok..hatta baktım baya biryerlerden dolaşıyor...işyerini tam olarak tanımadığım için ne nerden geliyor bilmiyorum...ana sigortayı kapasam birçok kişiyi işinden geri koyacağım yanımdakilere soruyorum bilmiyoruz diyorlar ben de enerji altında hallederim deyip sıvadım kolları baktım zaten bir klemensten ek alınmış ben klemensin diğer tarafını sökersem sorun olmaz dedim yanımda stajer var konuşarak yapıyoruz...uçlarıı söktüm tamam dedim kabloyu toplamak istedim söktüğüm uçların üçünü birden elime aldım almamla birlikte elimde tuttuğum kontrolkalemini fırlatmam bir oldu birde baktım ki klemensin yanlış uçlarını açışım tabii 380 v ani olarak çarpıldım uçların üçünü birden tutmuş olmam sigortayı attırmıştı dolayısıyla çalışanların işine yine mani olmuştum UÇLARI AYNI ANDA TUTMAM KURTULUŞUM OLMUŞTU....şimdi enerji altında çalışırken daha dikkatliyim

İşindeyken işte olman lazım.Mekanikçiye geçmiş olsuna bize Allahrahmet eylesine gelirler...

allah korumuş arkadaşım yaa büyük geçmiş olsun

Çok büyük geçmiş olsun.

bizim mesleğimiz ihmale izin vermez.herzaman dikkatli olmalıyız.geçmiş olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri