DİKİŞ MAKİNASI DEVİR YÖNÜ NASIL DEĞİŞTİRİLİR

yolcu21

Üye
Merhaba
arkadaşlar aranızdan biri bana yardımcı olabilir mi :
tek fazda çalışan dikiş makinam var devir yönü nasıl değişir sargı çıkış uçları 3 adet?

@yolcu21
3 adet sargi ucu olduğuna göre motor üzerinde yardimci sargi var demek. buda motora ayit 1 adet kondansatör olmasi gerekiyor.
Yardimci sargi ile ana sargiyi yer değiştir. motor tersine dönecektir.

merhaba reaksiyon öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ben bu işlerde biraz yeniyim o yüzden daha yolun başındayım diyebilirim.Konuya dönecek olursam
  • Evet doğru kondansatör var ama motorda değil start butonunda bir kartta yer alıyor acaba bu bahsettiğinizle aynımı?
  • Peki sargı uçlarımızın hangisi ana sargı hangisi yardımcı sargı onu nasıl anlarım teşekkürler

SN @yolcu21 Görmeden pek bişey demek istemiyorum.
Yardimci sarginin ve ana sarginin omaj değerlerini ölçersiniz. Ana sargi değeri 20 ohm cikoyor ise yardimci sargi 30 ohm gibi bir değer verir. Anlayacağın tarzda yardimci sarginin omaj değeri yüksektir.
Karttan tahmini üzeri iki adet uc cikip motor sargilarina gidiyordur. Çikan uclari yer değiştiriseniz dönüş yönünü değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum.
Not : @yolcu21 eğer elektirik bilginiz yok ise hem kendinize hem motora zarar verebilirsiniz. Mümkün ise dişaridan bir elektirikci çağırabilirsiniz.
En azindan kart bölgesinin fotosunu yollarsaniz daha çok yârdim etmeye çalışırım. Yukarida bahsetmiş olduğum konu tamamen tahmin üzeridir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri