Dünya nın Eksen Eğikliği

benbilmem

Üye
Dünya nın eksen eğikliğinin olması elektron akışını mı sağlıyor.Eksen eğikliği olmasaydı elektron akışı olabilir miydi ?

Ne alaka ya.. Eksenin eğik olması mevsimlerin olmasını sağlıyor.

Ne alaka ya.. Eksenin eğik olması mevsimlerin olmasını sağlıyor.
Onları bende biliyorum.o zaman elektron akışı nasıl sağlanıyor..Her hangi bir gezegen de dünyada olan elektron akışı sağlanabilir mi.Ben bu soruyu bilimsel açıklama yapan olur diye sordum..Ha benim görüşüme göre Dünyada böyle bir eksen eğikliği olmasaydı elektron akışı olmazdı.Neden olmazdı onun cevabını verecek olan arkadaşlar olursa sevinirim

elektron akışı dünyanın eğimiyle alakalı olsaydı uzaydaki uzay araçlarının elektronik devreleri çalışmazdı.

Son düzenleme:
Dünya nın eksen eğikliğinin olması elektron akışını mı sağlıyor.Eksen eğikliği olmasaydı elektron akışı olabilir miydi ?

Herhangi bi alakası yok...

eğiklik ısı farkının az olması ve mevsimler için var . başka sebebi var mıdır bilmem ama şimdi ben de merak ettim.
Belkide eğik değildir uzayın geri kalanı eğik konumlandırılmıştır.
Zaten ben samanyolunun tepsi şeklinde olduğunu da sanmıyorum. Bigbang den sonra neden tepsi olsun ki, küre olması gerekmez miydi.Patlamalarda genelde heryöne doğru bir akı oluşur, yanlışmı

o zaman elektron akışı nasıl sağlanıyor.

Temel kuvvet - Vikipedi

Elektromanyetizma - Vikipedi

Zaten ben samanyolunun tepsi şeklinde olduğunu da sanmıyorum. Bigbang den sonra neden tepsi olsun ki, küre olması gerekmez miydi.Patlamalarda genelde heryöne doğru bir akı oluşur, yanlışmı

Bigbang samanyolunun şu anki merkezinde meydana gelmiş olsaydı haklı olabilirdiniz fakat samanyolu galaksisi evrendeki milyarlarca galaksiden sadece biri...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri