dünya üzerinde yüksek ve alçak gerilim hatları nerededir ?

by_uykusuz

Üye
merhaba arkadaslar arastırma ödevim için Dünya üzerindeki alçak ve gerilim hatlarını inceliyorum..bildiklerinizi buraya yazarmısınız ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şuan Kırıkkale - Ankara Arası Yüksek Gerilim Hattı : 154 KV

Hirfanlı Barajı - Kırıkkale MKE Arası Yüksek Gerilim Hattı : 36.OOO Volt

Dünya Üzerindeki En Yüksek Gerilim : 380.000 Volt... Ama Tam Olarak Hangi Ülke Bilmiyorum...

Ancak Türkiyedeki En Uzun Hat : Atatürk Barajından Başlıyor, Kocaeli, Gebze, İstanbulda Bitiyor, Diye Biliyorum..

Son düzenleme:
Türkiye enterkonnekte sistem haritasını inceleyiniz. Faydalı olacaktır. Konuyu görmek için tıklayın.

arkadaşım yanlışın var 360 degil 380kv 380.000volt

Türkiye enterkonnekte sistem haritasını inceleyiniz. Faydalı olacaktır. Konuyu görmek için tıklayın.

Üstadım.. Paylaşımın İçin Çok Teşekkürederim..

Çok Güzel Bir Kaynak Oldu Benim İçin, Sanırım Bu Harita Güncel...

Tekrar Tekrar Teşekkür Ederim...

Ögrendigim Kadarıyla Ve Bildigim Kadarıyla, Türkiye'nin En Uzun Hattı, Atatürk Barajından Başlıyor, İstanbulda Ve İzmirde Bitiyor.. Bizim Kırıkkale Gariban Kalmış Haritada :D:D:D

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri