Dükkan açmak için gerekli prosedürler nelerdir?

balmy20

Üye
Arkadaşlar herkese selam ben 30 yaşındayım 15 senedir elektrikçilik yapıyorum artık ticaret hayatına atılıp dükkan açmak istiyorum elektrik bilgim oldukça iyi olduğunu düşünüyorum ama dükkan açmak için prosedürleri bilmiyorum girdiğim bu yolda benden bilgi ve tecrübelerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum.İlk olarak nerden başlamalıyım size bir kaç sorum olacak
1-üç senelik meslek lisesi elektrik bölüm mezunuyum ustalık belgesi filan almama gerek varmı varsa nasıl ve nerden ala bilirim
2-dükkana alacagım malzemeleri dükkan üzerine faturalımı almam gerekli şimdiden alsam dükkan açınca dükkana dizsem olurmu
3-ilk önce belediyeye gidip evrak işlemlerini mi halletmem gerek yoksa dükkanı kiralayıp malları dükkana koyduktan sonramı belediyeye gitmem gerek
4-elektrik malzemelerini toptan alabilecegim toptancı telefonu veya internet adresi nerden bulabilirim
5-toptancılar paranın tamamını peşinmi alıyolar yoksa bi kolaylık yaparlarmı
Daha aklıma gelmeyen şeylerde varsa beni bu konularda bilgilendirirseniz sizlere çok minnettar kalırım ALLAH hepinizden razı olsun

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1- meslek lisesi diplomanız zaten ustalık belgesinin üzerindedir.bağlı olduğunuz il veya ilçede,dernek veya oda kaydınızı yaptırmanız yeterlidir.(ör. elektrikciler odası veya derneği gibi)
2-usta öğreticilik belgeniz yoksa usta öğretici belgesini alın .böylece çırak yada sıtajıyer çalıştırabilir,sgk. pirimlerinden de muaf olursunuz.
3-alacağınız malzemeleri,vergi kaydınızı yaptırdıkdan sonra, firmanız veya kuruluşunuz üzerine almalısınız.daha sonra maliye ile sorun yaşarsınız.
4-işyerini tutun ,vergiye kayıt yaptırın,belediyeden işyeri ruhsatını alın,dernek veya oda kaydını yaptırın,toptan malzeme satıcısı ile anlaşın,malzemeyi peşinde vadeli de alabilrsiniz.ancak peşin alımlarda seçme şansınız olacağından ucuz malzeme temin etme şansınız olur.bilirsizin,ürünü satarkende alırkende kazanmak lazım.ucuza bulduğunuz üründe rekabet şansınız yüksek olur.
5-piyasada sahtekar oldukca çok olduğundan büyük işlerde para kaptırmamak için dikkatli olmanız lazım.özellikle büyük işlerde mutlaka sözleşme yapın.

ALLAH C.C. Doğrunun ve dürüst çalışanın yanındadır.sizin için hayırlı olur İNŞALLAH.

kafanıza takılan konu olursa da mail adresim burada yazıyor.özelden de mail ile sorabilirsiniz.

cevapların için çok teşekkür ederim beni çok aydınlattın işlemlere başlıcam ALLAH razı olsun

Arkadaşlar herkese selam ben 30 yaşındayım 15 senedir elektrikçilik yapıyorum artık ticaret hayatına atılıp dükkan açmak istiyorum elektrik bilgim oldukça iyi olduğunu düşünüyorum ama dükkan açmak için prosedürleri bilmiyorum girdiğim bu yolda benden bilgi ve tecrübelerinizi esirgemezseniz çok mutlu olurum.İlk olarak nerden başlamalıyım size bir kaç sorum olacak
1-üç senelik meslek lisesi elektrik bölüm mezunuyum ustalık belgesi filan almama gerek varmı varsa nasıl ve nerden ala bilirim
2-dükkana alacagım malzemeleri dükkan üzerine faturalımı almam gerekli şimdiden alsam dükkan açınca dükkana dizsem olurmu
3-ilk önce belediyeye gidip evrak işlemlerini mi halletmem gerek yoksa dükkanı kiralayıp malları dükkana koyduktan sonramı belediyeye gitmem gerek
4-elektrik malzemelerini toptan alabilecegim toptancı telefonu veya internet adresi nerden bulabilirim
5-toptancılar paranın tamamını peşinmi alıyolar yoksa bi kolaylık yaparlarmı
Daha aklıma gelmeyen şeylerde varsa beni bu konularda bilgilendirirseniz sizlere çok minnettar kalırım ALLAH hepinizden razı olsun
spotabak.com burdan cok ucuza alabilirsin sahisa satis yapmiyolar firmaya sadece uye olup bir incele :)

A10 cihazımdan gönderildi

çok teşekkürler fiyatlar gerçekten çok uyguna benziyor incelicem :eek:

başka toptancı bilen varsa çok sevinirim ist karaköy bankalar caddesin de tavsiye ettiğiniz bir yer varmı hepsinin tek bir yerde olmasına gerek yok kabloyu bi yerden ampulleri başka yerden olabilir
birde arkadaşlar sorularıma zaman ayırıp cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederimm sizden cvp geldikçe kendime olan özgüvenim artıyo yalnız olmadığımı hissettirdiniz herkezden ALLAH razı olsun

ALLAH razı olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri