Düşük gerilim

usta_54

Üye
BAhce çiftine düşük voltaj vermek istiyorum bu tarz is yapan arkadaşların yorumlarını bekliyorum tskl hayırlı isler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Böyle bir iş yapmadım zaten tehlikelidir. Fakat ayı domuz gibi hayvanlar için yapıldığını duydum. Şöyle yapabilirsiniz. *********

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın kesmez verdiğiniz örnek çok tehlikeli ve bir insanı kolaylıkla öldürebilir. Bu nedenle içeriğini kaldırmak zorunda kaldım. Bahçe çitlerine elektrik verilecekse akımı çok düşük seviyede olmalıdır ki sadece şok etkisi yaratıp temas eden canlıyı oradan uzaklaştırsın. Eski televizyonlarda bulunan eht trafosu ya da benzeri sistemlerle 5-30 bin volt gibi yüksek gerilim ancak çok düşük akım üreterek çitlere canlıları şok etmek dışında zararı olmayan düşük akımlı elektrik verilebilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri