Düğme içine kaçtı

Merhaba, beko 2012 cx model çamaşır makinesinin başlatma/durdurma düğmesi sert basınca çıt edip içine kaçtı, ekteki parçayla değiştirsem olur mu yoksa içeride başka bir panel mi var kırılan? Şimdiden teşekkürler..
59655
59656

Merhabalar,
Böyle bazı makinelerde bu durum oluşabiliyor. Her makinenin kendine ait bir elektronik kartı vardır. Oradaki içeriye kaçan düğme bir karta bağlıdır. Üst kapağı açıp, karta bakarsanız orada ona ait bir düğme vardır onu değiştirmeniz halinde sorun çözülecektir.
Lütfen Değişim Yaparken Unutmayın Çamaşır Makinesinde Güç Kartı da Vardır Ve Yüksek Voltaj İçermektedir.
Kolay Gelsin

Merhabalar,
Böyle bazı makinelerde bu durum oluşabiliyor. Her makinenin kendine ait bir elektronik kartı vardır. Oradaki içeriye kaçan düğme bir karta bağlıdır. Üst kapağı açıp, karta bakarsanız orada ona ait bir düğme vardır onu değiştirmeniz halinde sorun çözülecektir.
Lütfen Değişim Yaparken Unutmayın Çamaşır Makinesinde Güç Kartı da Vardır Ve Yüksek Voltaj İçermektedir.
Kolay Gelsin

o düğmeyi ne diye aratabilirim, yani nasıl bulabilirim? Yoksa kartı mı değiştirmeliyim? Tam olarak almam gereken parça hangisi yani

Paneli sökmeniz lazım durumu anlamak için. Büyük ihtimalle buton kırıldı. Parçayı bulup japonla yapıştırirsiniz belki duruma göre bakmak lazım. En kötü orası boş kalır parmakla basarsiniz. Yada sıcak silikon ile bi buton yapılır. Tabi bunlar butonun yenisini Bulamazsaniz geçerli

Paneli sökmeniz lazım durumu anlamak için. Büyük ihtimalle buton kırıldı. Parçayı bulup japonla yapıştırirsiniz belki duruma göre bakmak lazım. En kötü orası boş kalır parmakla basarsiniz. Yada sıcak silikon ile bi buton yapılır. Tabi bunlar butonun yenisini Bulamazsaniz geçerli

dediğiniz gibi yaptım orayı komple söktüm, boş kaldı. Parmakla basacağım ama elektrik çarpmaz dimi? :)

Ekli dosyalar

• CDB7D18F-3487-4371-A867-54D0F7ED4956.jpeg
    CDB7D18F-3487-4371-A867-54D0F7ED4956.jpeg
    347 KB · Görüntüleme: 256
tekrar çok teşekkürler :)

Merhaba
Aradan zaman geçmiş benim de aynı makinede aynı sorunum vardı yardımcı olanlara çok teşekkürler bende aynı adımları izleyeceğim.

Ekli dosyalar

• beko2012cx.jpg
    beko2012cx.jpg
    73.1 KB · Görüntüleme: 119

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular