Düğün Salonu Kompanzasyon Sorunu

merhaba arkadaşlar bir düğün salonu benim başımı bayağı ağrıttı lütfen yardım edin
normal günlerde sadece aydınlatma var ama düğün günlerinde havalandırma ve kılima lar devreye girince ortalık karışıyor normal olarak 7 kademe pano devrede ama her gün düğün olmuyor motorlarda her zaman çalışmıyor dügün olduğu zamanda hepsi her zaman çalışmıyor aslında toplam güç 30 kv çivarında 2;5 -5 -7;5 10kvar kondostörler var
ama sonuç alamıyorum mekanir sayaçlar varken reaktif gelmiyordu kombi sayaçtan sonra gelmeye başladı ne yapmam lazım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yüklerin dengesiz olduğu durumlarda tamamen trifaze kondansatörlerle çözüme ulaşmak zor.
Eski mekanik sayaçlarda indüktif ceza gelmeyip de, elektronik sayaçla birlikte ceza gelmeye başlamışsa sorun dengesiz yüklerdir. En hızlı çözüm röleyi yeni nesil rölelerle değiştirmektir.
Mevcut röle marka ve modeliyle birlikte ayarlarını, akım trafosunun oranını kısacası sistem hakında detaylı bilgileri verirseniz işler daha da netleşir.
(Kondansatörlerin sağlam olduğunu farzediyorum. Kontrollerinizi yapmışsınızdır defalarca.)

Son düzenleme:
ilğinize teşekkür ederim evet roleyi değiştrmem lazım haklısınız
hayırlı işler

Sn.elektrik-çi,genç arkadaş'ın üstüne söz söylemek gibi olmasın.Ama sadece röleyi değiştirmekle olmaz.Monofaze kondansatör grupları gerekir.3 fazlı alıcılar pek yekün tutmuyorsa tamamını monofaze yapın.En az 12 kademe olacak.Ben 18 kademe öneririm.
Daha hassas bir dizilim yaratabilirsiniz.Ayrıca PC haberleşmeli 3 akım trafolu bir röle kullanırsanız mevcut kademeleri değiştirmeden Alron firmasının RED ürününü de kullanarak çözüm üretebilirsiniz.Tavsiyem Alron 7,5 Kvar RED olacaktır.Kolaylıklar dilerim.

Arkadaşlar bu yeninesil röleler de monifaze kaç adet gurup oluşturulabilir.yani herfaz için kaç adet monifaze gurup oluşturulur yardım lütfen

Tense,24 kademeli röleyi piyasaya çıkarmış olması lazım.Elektropanda 18-24 kademe var.
Kael ve Entes ile 12 gurup monofaze uygulayabilirsiniz.

Arkadaşlar bu yeninesil röleler de monifaze kaç adet gurup oluşturulabilir.yani herfaz için kaç adet monifaze gurup oluşturulur yardım lütfen

İlk grup trifaze olmak şartıyla diğer 11 grup monofaze bağlanabilir.(12 Grup rölede)

yani her fazamı bunu hala anlayamadım yani R FAZI 11 GURUP S FAZI 11 GURUP T FAZI 11 GURUP MU YOKSA sadece 11 gurup varda bimi fazlara göre belirlicez eger son ihtimal ise biz belirleyeceksek 1000 kw trafonun bendeki yükü 1200amp nasıl konpaze edcem gurupları saygılar

sayacı mekanik kullanmak musterinin menfaatine olacaktır

Entes rölede,ilk gurup trifaze olmak zorunda olduğundan,geri kalan 11 kademeyi 3 faza bö-
lebilirsiniz.Yani ,1. kademe trifaze,2-3-4-5. kademe R fazına,6-7-8-9 kademe S fazına,10-11-12 nci kademe T fazına gelecek şekilde monofaze guruplar bağlayabilirsiniz.Tense ve
Kaelde ise,R fazına 4 adet,S fazına 4 adet,T fazına 4 adet monofaze kondansatör bağla-
yabilirsiniz.cifci arkadaşım,bu defa oldumu bilmiyorum.18 kademe kullanıyorsanız,her faza
6 kademe,24 kademeli röle kullanıyorsanız,her faza 8 adet monofaze kondansatör bağlaya-
bilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri