Dönen abajur yapımı yardım

ibrahim43

Üye
Arkadaşlar 2 parçalı bir abajur yapmaya çalışıyorum. alt parça sabit üst parça dönecek. üst parça içinde duy var. sorunum enerjiyi alt kısımdan üst kısıma taşıma. döner konnektörler çok pahalı ucuz, basit ve sağlıklı bir sistemle alt kısımdan dönen üst kısma enerjiyi nasıl aktarabilirim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Abajur günde kaç saat çalışacak ?
Baskı devre plaketiyle iki farklı daire içine çizilip yapılabilir, iptidai olarak düşünmezseniz :rolleyes:

Abajur günde kaç saat çalışacak ?
Baskı devre plaketiyle iki farklı daire içine çizilip yapılabilir, iptidai olarak düşünmezseniz :rolleyes:
dönme motorunun anahtarı ayrı. 1-2 saat dönecek fakat lamba daha uzun süre yanabilir. baskı devreden enerjiyi nasıl alabilirim? güç olarak genelde 3-5 watt kullanıyorum. max. 27w

Saç düzleştirici kablosunu düşün bene uygun, adaptör jakı gibi bir tarafı hazır.
önerinizi inceledim çok teşekkür ederim. motorun mili direk şafta bağlı jak bağlama imkanı yok. daha çok içi boş şaftın üzerine bilezik tarzı basit bir düzenekle yapılması gerekiyor diye düşünüyorum.

Arkadaşlar 2 parçalı bir abajur yapmaya çalışıyorum. alt parça sabit üst parça dönecek. üst parça içinde duy var. sorunum enerjiyi alt kısımdan üst kısıma taşıma. döner konnektörler çok pahalı ucuz, basit ve sağlıklı bir sistemle alt kısımdan dönen üst kısma enerjiyi nasıl aktarabilirim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Döner tabla şeklinde yapmayı düşünürseniz daha ucuz olabilir sanırım. Örnek:
https://www.facebook.com/İsa-Kırıkç...mba-sukabağısanatı-sukabağıa/399667800686149/

Son düzenleme:
teşekkür ederim. inceliyorum. benim düzeneğe uyan bir parça bulursam deneyeceğim.
o tarz yapmıştım zaten. farklı model deniyorum. öneriniz için çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri