CX-Programmer RUN-STOP konumu

shox

Katılımcı Üye
cx-programmer programı ile resimdeki menüyü kullanarak cpu'yu Program seçeneğiyle STOP , izle veya çalıştır komutuylada RUN konumuna alıyorum ama dikkatimi çeken şey RUN konumundan STOP konumuna geçtikten sonra tekrar RUN konumuna geçince CPU kaldığı yerden işleme devam ediyor bu bir bakıma iyi bir bakıma kötü bir durum.
Ben STOP konumundN SONRA run KONUMUNA GEÇİNCE first_cycle bitlerinin çalışarak işleme başlamasını istediğim durumlardasorun oluyor komple enerjiyi kağatıp açmak gerekiyor .
Bundan dolayı kaldığı yerden devam etmesin bitlerin hepsini sıfırlasın istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Teşekkür ederim.

Omron Modlar.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Program modunda "Clear All Memory Areas "sanirim tum memory bitlerini temizleyebiliyorsun.
Untitled.png

PLC icersindeki programi silmez zaten. Butun bitlere ve memory adreslerine 0 atar

Teşekkür ederim.

Bunun için bir task yazacaksın.Bu task sistem enerjilendiği zaman bir defa çalışacak.
Bu çalışma esnasında hangi işlemleri yapmak istiyorsan onları yaptıracaksın.
Bu işlemler bittikten sonra program çalıştıracaksın.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri