cx one similasyon sorunu

musakk

Üye
arkadaşlar omronda çalışırken yazdıgım programı similasyon etmek istedim ancak fıled connectıon plc diye mesaj çıkıyor sanırım similasyon ayarlarını tam olarak yapamadım plc model olarak cjm seçtim tools menusunden option plc's atomatically work onlıne similatör kutusunu işaretledim default plc kısmınada aynı model plc yi ve cpu tanımladım bu arada kurulu olan similatör v1.4 ancak olmadı haberleşme ayarları konusunda yardıma ıhtiyacım var

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC ye bağlanarak mı simule etmeye çalışıyorsunuz? Yoksa haberleşmeye gerek yok evimde kendim hiçbir şey bağlamadan simule edebiliyorum.

CX programmer programı aç otomatik online (sarı üçgen)in yanındaki küçük sarı üçgenli pc resimli ikonu tıkla simulatör çalışmaya başlar ektan rengi değişir plc menüsünden veya direk simge ikonunda transfer to plc tıkla download options diye pop ekran açılır tamam işaretle plc ye yüklemeye başladığıbı görürsün bitince ok'de daha sonra sanki plc ye bağlıymışsın gibi çalışma modunu seç monitör,run,program.Bundan sonrası sanki gerçek plc ye bağlıymıssın gibi işlem yapabilirsin.

birde syswin programı ile bağlanmayı dene bakalım ne olacak

OMRON simulator sadece CS/CJ/CP/NSJ serisi plc leri destekler diğerleri ile simulasyon yapamazsınız. en azından bendeki öyle(v7.3)

ya arkadalar cx programmer 6.1i yeni kullanmaya başladım evde kendim çalışıyorum programda simülasyon yapamıyorum ekranda simülasyon simgeleri çıkmıyor acaba programda kurmadığım bi ek mi var bi eksiklik mi var yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler yardımını esirgemeyen herkese

ya arkadalar cx programmer 6.1i yeni kullanmaya başladım evde kendim çalışıyorum programda simülasyon yapamıyorum ekranda simülasyon simgeleri çıkmıyor acaba programda kurmadığım bi ek mi var bi eksiklik mi var yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler yardımını esirgemeyen herkese
aynısı şimdi bende de var bir çözüm bulabildiniz mi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri