Creative a520 ses sistemi yardım lütfen

elitkaan

Üye
bt3758 entegre yandı nette yok aynısı buna eş değer ne kullanabilirim yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20190305_234736.jpg
    IMG_20190305_234736.jpg
    398.9 KB · Görüntüleme: 38
bt3758 entegre yandı nette yok aynısı buna eş değer ne kullanabilirim yardımlarınızı bekliyorum

Kisaca bir baktim bulamadim özellikle arayip sormak lazim belki netteki stoklarinda gorunmuyor olabilir.

Ama zaman sorunum yok derseniz cin sitelerinde bolca bulunuyor.

Bu entegredeki arizayi nasil tesbit ettiniz? Cihazin sorunu nedir?

çinden nasıl gelir bilmiyorum hiç ses alamıyorum
sorun şöyle oldu bir an dalgınlık bacağı kopmuş bir tane kondansatör değiştirdim yanlış monta ettim ufak bir duman verdi sonrasında hiç ses alamadım
yardım edebilecek kimse yok mu

Ekli dosyalar

• bu.jpg
    bu.jpg
    279.2 KB · Görüntüleme: 30
  • 2.jpg
    2.jpg
    546.9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Bu BT3758 in datasheetine ulaşamıyorum. Ama benzer ismi taşıyan entegreler var.

Şu rus sitesinde bu entegrenin dijital ses kontrol entegresi olduğu yazıyor. Muadil entegre isimlerinide yanına yazmışlar. Orada BT3758 de geçiyor.

Eğer yok ben bu entegreyi by pass edeyim derseniz input ile outputları kanal kanal 6 hattı birleştirirseniz anfiniz maksimum ses seviyesinde çalışmaya devam edecektir.

Şurada 5 adedi 14 usd

https://tr.aliexpress.com/item/5-ad..._expid=f7e9ffde-f215-4a29-ae56-e0fa9cdfd6a6-0

Şurada 4 €

http://www.iccfl.com/product_info.php?currency=EUR&products_id=26865

Adgnfsız.png

birde şu var acemiyim kusura bakmayın entegre etrafındaki kondansötörlerde değer alamadım eğerki bu kondansatörler yanmış ise entegreye zarar vermişmidir bu kondansatörleri değiştirip denemek mantıklı olabilirmi yani kondansatörler diyelim ki yandı entegre sağlam olabilir mi

serkan kardeş ilgilendiğin için teşekkürler

Son düzenleme:
birde şu var acemiyim kusura bakmayın entegre etrafındaki kondansötörlerde değer alamadım eğerki bu kondansatörler yanmış ise entegreye zarar vermişmidir bu kondansatörleri değiştirip denemek mantıklı olabilirmi yani kondansatörler diyelim ki yandı entegre sağlam olabilir mi

serkan kardeş ilgilendiğin için teşekkürler

Bu kondansatörleri nasıl ölçüyorsunuz?

multimetre ile diyot kademesinde kondansatörleri değiştirip denemek mantıklı olabilirmi

Son düzenleme:
Malesef,

Kapasitörleri kapasitemetre ile ölçmek en doğrusu ancak her multimetrenin böyle bir özelliği bulunmamakta.

serkan kardeş saolasın ilgilendiğin için bunun oluru yok gibi gözüküyor

Merhaba..aynı ses sistemi bende de var..tamirciye getirdim 2 entegre yanmış. BT9843 VE BT0902u bu entegreleri bir türlü bulamadım.karaköy gittim tek tek sordum dükkanlara yok.2 2ntegre yüzünden sistem yatışta..bunlara muadil bulamazmıyım..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri