Crack İndirirken Virüs Girdi Pc Açılmıyor (Acil)

Merhaba arkadaşlar crack indirdim bilmediğim bir yerden sonra chrome'un işlevi bozulmaya başladı ve virüs iyice hakim olmaya başladı pc'ye. Bilgisayarı kapattım açamıyorum bir daha. Başlangıç onarma da yemiyor. Formatsız çözmem mümkün mü? İş bilgisayarı ve içinde birçok dosya var işle ilgili.

Windows cd si ile kurtarma yapılabilir.

Şahsi tavsiyem diski harici olarak takıp içindeki dosyaları yedekleyin ve yeniden sistem kurun.

Geçmiş olsun bende şu an firüs gibi şeylerle uğraşıyorum.

Bilgisayarım laptop, hdd'ye nasıl müdahale edebilirim ki?

Harici harddiske ihtiyaç var içindekiyle yer değiştirip usb den bağlantı yapacan ama diğer pc de mutlaka iyi bir virüs antivirüs olmalı :).

Bu soruyu sormanız konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınız anlamına gelir.

Bence konudan anlayan birinden yardım almanızı öneririm. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın.

Notebook harddiskini söküp bir interface ile baska bir bilgisayara bağlayacak içerisindeki dosyaları transfer edeceksiniz. Sonrası format ve kurulum.

size cd den çalışan bi işletim sistemi lazım dostum.bu xp yada linux da olabilir.bilgisayarına cd yi takıp bilgisayarı o cd den başlatıcaksın.sonra işle alakalı dosyaları ya bilgisayarın yedek bölümüne taşıycaksınız yada flash belleğe kopyalıycan.sonra temiz bi format atıp,bilgisayara güçlü bi antivirüs kurup tam sistem taraması yaptırıcaksın.

Lınux kurun ve kullanın , virüs programının adını bile unutun , ben iki senedir anti virüs kullanmıyorum....
Linux kurup kullanmak aliskanliklarinizi degistirmenizi gerektirebilir. Neticede bilmediginiz bir program ama linux un tak calistir cd leri var. Farkli bir bilgisayardan bulun yazdirin cd ye. Sonra bozulan bilgisayarin cd room una takin ve format atiyor gibi kurun. Merak etmyin kalici kurmuyor. Bilgisayari kapat dediginde kaldiriyor tekrar. Hemen hemen butun virusler windows formatinda yazildiginsan linux virualeri jerhangi bir dosya gibi goruyor ve gizli olma ozelliklerini aciga cikartiyor ve normalde olmamasi gereken dosyayi goruo elle sildiginizde virus silinmis oluyor.

size cd den çalışan bi işletim sistemi lazım dostum.bu xp yada linux da olabilir.bilgisayarına cd yi takıp bilgisayarı o cd den başlatıcaksın.sonra işle alakalı dosyaları ya bilgisayarın yedek bölümüne taşıycaksınız yada flash belleğe kopyalıycan.sonra temiz bi format atıp,bilgisayara güçlü bi antivirüs kurup tam sistem taraması yaptırıcaksın.
Cd den calisan xp gibi windowsa ait bir isletim sistemi ile dosyalarinizi kirtarirsiniz fakat virus silinmez. Virus icin ayrica format atmak gerekir sonradan ama linux de formata gerek kalmadan virusu de elle temizleme imkaniniz var

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri