CPU 315-2 sıcaklık ölçümü

per-unit

Üye
Merhaba arkadaşlar,

S7300 PLC eski versiyonlarından cpu 315-2 siemens plc var ve 6es7 972-0bb41-0xa0 konnektörünü kullanarak rs485 sıcaklık sensöründen sıcaklık verisi okuyabilir miyim?
İnternette bu konnektörü aratınca "DP veri yolu konektörü, PROFIBUS DP protokol yöneticisi ile yardımcı kablo arasındaki RS485 ortak arabirim parçalarıdır." diye bir ifade okudum ve ne demek isteiğinden pek emin değilim. Bu konuda konusunda uzman arkadaşlardan yardımını bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Per-unit Merhabalar;
Sıcaklık sensörünüz rs 485 demişsiniz ancak hangi protokol kullanıyor modbus, profibus ,can bus bunların hepsi 485 ile haberleşir ancak protokol yapıları farklıdır.
Sizin kullandığınız sensörün marka model bilgisini verirseniz.

Kolay Gelsin

Per-unit Merhabalar;
Sıcaklık sensörünüz rs 485 demişsiniz ancak hangi protokol kullanıyor modbus, profibus ,can bus bunların hepsi 485 ile haberleşir ancak protokol yapıları farklıdır.
Sizin kullandığınız sensörün marka model bilgisini verirseniz.

Kolay Gelsin
Modbus RS485 yazıyor marka ve modelini bilmiyorum çin sitesinden aldım.

Modbus RS485 yazıyor ise direk 315-2 Cpu ile haberleşmez ayrıca haberleşme kartı almanız gerek CPU nun yanına takılan tip.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri