CPU 214 baglantı sorunu

selamunaleyküm arkadaslar makinenin üzerinde 214 cpu mevcut elimde delta marka birde sema ile uguladıgım 232/485 çevirici var fakat ikisi ile de baglantı saglayamadım çikan yazılar zaman cikisi iletisim hızı baglantı kablosu yani kabloyu yokmus gibi görüyor daha önce sevis için gelen firma port yapılandırılmasının degiştirildigini bu nedenle baglantı saglanamadıgını söylemis benim dönüştürücüleri baska yerde deneme sansım olmadı seri port üzerinden baglanmaya çalisiyorm ( el yapımı kabloyu symomekatronik arkadasimizin paylasimi üzere yapmistim defalarca kontrol ettim birebir aynisi )

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,
PLC üzerindeki run-stop anahtarını stop konumuna ayarların ve protokol ayarlarını 9600,7,even,1 istasyon =0 olarak ayarlayın ve RS-232 üzerinden haberleşme kablosunu bağlayarak bağlanmayı denyin.

bağlantı saglandı arkadaşlar delta ile baglanabiliyorum ama el yapımı kablolarla baglanamadım tam bilmiyorum ama 212 ve 214 cpu versiyonları düşük olması ile alakalı olabilirmi ?

deltanın baglantı ayarı 9600 baud konumunda ayarlı

eger bahsettigin 214 siemens s7214 ise o kablo ile baglanamazsin cünkü siemens icin rs232 cevirici adaptör lazim

evet arkacaşım s7 214 cpu kblo derken forumda paylaşılan kablo şemalarından bahsettim arabirimi var sadece kablo degil

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri