cp1e plc ile analog mesafe olcumu

qwerty11

Üye
Değerli arkadaşlar.
Cp1e plc nin analog girisine sick marka 4ma 100mm. 20ma 600mm ölçebilen ve kendi üzerinde mesafe göstergesi olan bir mesafe sensoru bağlayıp Bunu scale edip bir ekrana tasidim.fakat cihaz 100mm gösterdiğinde scale 000 gösterirken cihaz 600 mm yi yani 20ma geldiğinde ben ekranda 560 gibi bir değer görüyorum.nasıl bir işlem ile cihaz. 4ma verirken 0000 20ma verirken 600mm değerini okuyabilirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
PLC de analog olarak okuduğun değeri (değişkeni) plc içerisinde matematiksel işlem yaparak senin istediğin sonuca ulaşman lazım...

PLC de analog olarak okuduğun değeri (değişkeni) plc içerisinde matematiksel işlem yaparak senin istediğin sonuca ulaşman lazım...
ibrahim bey bilgi için teşekkürler fakat bu hesaplama nasıl olmalı konuyu açabilirmiyiz yani 4-20 ma için okunan değişkeni neyi referans alarak işlem yapmalıyız varsa bi örnek gönderirmisiniz

analog modül porttan okunan değeri plc nin registerine(IR - DM - HR v.b.) yazar ...bu register analog modülün datasheet inde mevcuttur. bunu decimal olarak ele alarak gerekli matematiksel işlemi yaparak sonuca ulaşırsın...

cihaz 4mA ve 20 mA değerlerini verirken, sizin analog inputunuz kaçı göstermekte.ona bakmanız gerekmektedir. yanlış bir temelin üzerine inşaat yapmamak gerekir. eğer siz 4mA de 0, 20mA de 4000 veya 8000'i net bir şekilde görmüyorsanız oran orantı yaparak bu hatayı giderebilirsiniz. scale ettikten sonra sensörü 350 mm de denemeyi unutmayın. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri