CP1613 scada üzerinde nasıl çalışır?

Herkese merhaba,

Arkadaşlar bir konu hakkında sizlerin bilgilerinden faydalanmak istiyorum.
Kullanmış olduğumuz 2 adet serverımız var bunlar redundant çalışmaktadır. Kullanılan sistem pcs7 dir. Bu serverlar üzerinde 2 adet onboard network kartımız vardır ayrıca birer adette serverlar üzerinde CP1613 kartımız vardır. Onboard kartlar birbirlerime teaming edilmişlerdir. Fakat teaming işlemi iptal edilirse cp1613 iletişimi kesmektedir. Ne alakası var anlayamadım. Teaming tamamlandığında cp1613 çalışmaya başlamakta ve Scada veri almaya başlamaktadır. CPU larla ilgili ip adreslemesi teaming yapılan kartlar için tanımlanmıştır. Ayrıca CP1613 "DENETİM MASASI" -->AĞ VE PAYLAŞIM MERKEZİ" -->"BAĞDAŞTIRICI AYGITLARINI DEĞİŞTİR" başlığının altında gözükmemektedir. Diğer kartlar burada gözükmekte ve bir adette teamingten dolayı sanal network kartı( bu iki kartı birbirine bağlayan sanal kart) gözükmektedir.

Bu CP 1613 kartı nerede gözükür? Nasıl çalışır? Ayrıca bu teaming ile ne ilişkisi vardır?

Bu konu hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir? Bana bu konularda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Herkese başarılı çalışmalar dilerim.

Saygılarımla

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri