Covid hastalığı hakkında bize doğrular mı anlatılıyor?

Ben şunu anlamıyorum.

Diyelim sen aşı olduysan zaten hastalığa dirençlisin demektir.

Peki aşısız insanla yan yana gelmekten neden korkuyorsun.

Zaten sen korumalı değilmisin?Bırak korumasız olanlar ölsün.

Yok aşı korumuyorsa neden aşı olupta bilmediğim organizmaları vucuduma sokayım?

Aşı olupta kısır,kanser vb birçok hastalığa davetiye çıkarayım?

Daha öncede yazdım.Tıp eğitimim yasa sağlık eğitimim yok.O yüzden aşağıdaki yazdıklarım tartışılmaz bir şey değil. Bunu bir belirteyim.

Bildiğim kadarı ile hiç bir aşı %100 koruyuculuk sağlamaz. Ayrıca aşı hastalığın yayılmasını önleyerek mümkünse sıfırlamayı amaçlar.

Bu ne demek virüs ne kadar gezerse o kadar çok mutasyona uğruyor. Her konak virüse etki ediyor nerede ise. Dolayısı ile hastalık ortalıkta kol gezdikçe vurulmuş olduğunuz aşının boşa düşme ihtimali var. Buda risk malum. Bildiğim kadarı ile de covid virüsü 40 tan fazla mutasyona uğradı çıktığından beri ve bir ikide genel tipi ortaya çıktı.

Aşı sayesinde virüsü izole edebilir ve yayılmasını önlersiniz bir şekli ile. Eğer iş düzgün yapılırsa çiçek aşısının yaptığı gibi virüsü nerede ise yok edersiniz.

Yani aşılandın madem neden çekiniyorsun demek çok gerçekçi değil.

Birde anlamadığım bir yer oldu? Kısırlık yada kanser ne alaka?

Birde anlamadığım bir yer oldu? Kısırlık yada kanser ne alaka?

İşte aşının esas hedefi bu.
Canan karatay bas bas bağırıyordu (şimdi onuda susturdular)
Bu virüsün aşısı olmaz diye çünkü mutasyona uğruyor diye.
Yani aşıyı boşuna olacaksın.
Çünkü yeni mutasyon halini bilmiyorsun ve sen öğreninceye kadar tekrar değişiyor.

Yani aşının esas hedefi insanlığı yok etmek.

Aşı sayesinde virüsü izole edebilir ve yayılmasını önlersiniz bir şekli ile.

Maalesef yukarıdaki dediğim gibi buna aşı olmaz.Dolayısıyla herkesi aşılasan dahi
Virüs değiştiği için aşılar boşa çıkacak.

Bunları nereden öğrendiniz bilmiyorum ama "mutasyona uğradığı için etkili olmayacak" söylemi doğru değil.

Aşının hedefinin insanlığı yok etmek olduğuna ise katılmam mümkün değil. Zira halihazırda bile o kadar etkili virüsler var ki Bunları modifiye ederek son derece hızlı öldüren ve bir o kadar da ulaşıcı hastalık yaymak mümkün.

Hatta bu virüsten daha çok kişiyi öldürmüş ,nasıl geliştiği (zira ikinci dalgada asıl öldürücülüğüne kavuşuyor) ve nasıl bittiği (yaz mevsiminde pat diye bitiyor) bilinmeyen birinci dünya savaşından sonra ortalığı kasıp kavuran bir ispanyol gribi (İspanyollara göre de Fransız gribi) gibi bir geçmişi var insanlığın yakın tarihte. Az daha uzağa gidersek kara veba.

Hoş bu konuda kafa patlatmaya gerek yok.Eğer sizin dediğiniz doğru ise bir sene içinde (2022'nin başı gibi) aşı vurulan herkesin öleceğini kabul etmek lazım. Ki buda dünyada her 10 kişiden 6-7 kişiye tekabül eder.

Sağlaması basit olacak yani 2022 yılbaşında. Bakalım kim doğru söylüyor :) yada kim kazanacak? Aşı insanlığı yok etmek için diyenler mi yoksa aşı hastalığı yok etmek için diyenler mi?

İyide neden 1 sene içinde belki dna nı bozuyor uzun vadede.

Sizin gerçekten haberiniz yok herhalde.

Yaa hastalığı çıkaran ile aşıyı çıkaran aynı ise bu ne anlama geliyor?

Aşıların global seviyede dağıtılıp zincirle taşınması uygulanması falan derken 1 seneyi bulacağı için...

Sizin mantıkla "insanlığı yok etmek isteyen" gürüh gerizekalı değildir herhalde, aşı olanın ertesi gün öleceği bir zehir zerk etmezler. O zaman kim aşı olur ilk vakalardan sonra? kimse olmazsa sonuca nasıl ulaşacaklar?

Aşılama bir tamamlansın sonra ölürüz düz mantıkla. Oda bir seneyi bulur. Zaten ondan sonra toplu ölümler başlaması lazım.

Dediğim gibi seneye görürüz ölmez sağ kalırsak...:)

kusuruma bakmayın konuyu okurken eski bir konu başlığını gördüm birde onu okuyayım dedim, baştan sona okudum, işler daha da kötüye gitmiş, gitmeye de devam edecek. abim de yengem doktor, yengem asm de çalışıyor abim felçli evde yatıyor hijyene ne kadar dikkat ederler siz tahmin edin. şu anda abim hastanede coronodan yatıyor. aşıda gelse bu hastalık devam edecek aşı olmasak ta devam edecek. komplo teorileri hala devam ediyor, alınan aşıların menşei fiyatı; kafamda deli sorular
edit: eski linki koymayı unutmusum
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/covid-19-haberler-bilgiler.132712/

Son düzenleme:
Aşıların koruma süresi limitli.
Ortalama 1 yıl deniyor. Fakat aşı olduktan sonra virüse yakalanalar da var.
Virüslerin vucutta gen değiştirme işlevide var. Bu yöntem tedavi amaçlada kullanılılabiliyor. Fakat güvenlik sorunları çok.
https://www.journalagent.com/turkhijyen/pdfs/THDBD_64_1_35_50.pdf
virüsle nasıl tedavi yapılabiliyorsa hastalık da yapılabilir. Hatta insan karakteri bile değiştirilebilir. Dna isanın işletim sistemi yani bir data dır. Bu bilgi virüslerle değiştirilebiliyor.
Aşılanan insanlar tabiri caizse koyunlaştırılabilir. Bazı hastalıklara yatkın hale getirilerek ömürleri azaltılabilir. kısırlaştırılabilir.
Yani kapitalizmin kurallarına başkaldırmayan soru sormayan hakkını aramayan toplum oluşturulabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri