Covid hastalığı hakkında bize doğrular mı anlatılıyor?

SON CÜMLENİN ÖNEMİ !!!

İsteyen aşısını olur. olmayanlardan kendini korur. Aşı olup olmamak kişinin kendi kararıdır. kimse zorlayamaz.
HER KESİM MEMNUN .

Sağlıcakla Kalın .

her forum sitesi bu konuyu tartışıyor .
bunlardan biri .
https://tavsiyeforumu.com/konu/koronavirus-asisi-yaptirmak-zorunlu-mu-asi-zorunlu-mu-olacak.10518/

Genel olarak aşıya karşı olmak, komplo teorilerinin reklamını yapmak, her işin altında bir çapanoğlu arayıp olmadık teoriler üretmek ..

Komplo teorisi, ruh bilimsel savaş için üretilen slogan cümleciklerden bir tanesi.

Diyelim ki bir ormana daldınız. Önden gidiyorsunuz. Bir aslan ya da yırtıcı bir hayvan var. Arkadan gelenlere haber vermeyecek misiniz?

Ne alaka derseniz aşı karşıtlığı ve kızamık hastalığının seyrine bir bakın derim.
kizamik.png

Bakalım.

Bu bilimsel bir makaleden alındı. Görüleceği üzere yıllara göre neredeyse sabit bir seyir izlemiş.

Ne yazık ki, yaşanan bazı olaylar öyle hikaye değil.

Örneğin B..ll G.t.s 'in daha önce Hindistan'daki çocuklara çocuk felci aşısı yaptırmasının yan etkileri ile ilgili haberler vardı.

Neden bu şekilde ismi kısaltarak yazdığımı düşünebilirsiniz. Ama adam kendi isminin geçtiği haberleri arama motorlarından kaldırmak için karar aldırmış.

Bakın burada B. G. 'nin aşılarının çocuk felcini Afrika'da yaydığına dair bir haber var.

İlkokul öğrencilerinin ailelerinin bilgisi olmadan TEGV'e götürüldüğünü biliyor muydunuz.

Rotary ile Bilderberg ile, yabancı ülkelerdeki STK'larla uzaktan yakından alakası olan vakıfların gerçekten milli olan bir eğitim sisteminde okul kapısından içeri girememesi gerekir.

Örneğin Rusya bunlara izin vermiyor.

'Siyasi etkinliklere katılan, Rusya'nın çıkarlarını tehdit eden ve ABD vatandaşlarından ya da kuruluşlarından bağış alan STK'ların faaliyetleri askıya alınacak ve mallarına el konulacaktır' deniliyor.

İsteyen aşısını olur. olmayanlardan kendini korur. Aşı olup olmamak kişinin kendi kararıdır. kimse zorlayamaz.

Keşke öyle olsa.

Normalde Anayasa'nın 17. maddesi de öyle söylüyor.

Ama yarın sizlere ya da çocuklarınıza zorla aşı vurdurmaya çalışırlarsa şaşırmayınız.

Ekli dosyayı görüntüle 69177
Bakalım.
Bu bilimsel bir makaleden alındı. Görüleceği üzere yıllara göre neredeyse sabit bir seyir izlemiş.

Benimle dalga geçmiyorsunuz değil mi?

Yıllara göre sabit kaldığınız dediğiniz şey %10 yükselme içeriyor ki normalde bitmesi gerekiyordu..Sıfır olması gerekiyor. Ki alıntı yaptığınız makalede bile ne diyor:

"2006 yılında “Kızamıkçığın Eliminasyonu ve Konjenital Kızamıkçık Sendromunun Önlenmesi Programı” yürütülmeye başlanmıştır......... Bağışıklamada hedefler, rutin olarak her il ve ilçede her iki doz aşılama oranının en az %95 olmasını sağlamak ve sürdürmek, 9 ay-14 yaş grubuna ek bir doz kızamık aşısı uygulamak (Kızamık Aşı Günleri 2003- 2005 yılları arasında gerçekleştirilmiştir), aşılama hızı %95’e ulaşmamış yerlerde kapı kapı dolaşılarak eksik aşılıları aşılamaktır (mop-up).6,

Yani program dahilinde (ki oda aşılama oluyor) %95 gibi bir hedef belirlenmiş ve bunun için gerekiyorsa kapı kapı dolaşılmış. Yani program sonucunda nerede ise sıfıra inmiş kızamık..Sonra yine yükselmiş.

Yani aşı denilen şey nerede ise bitirmiş Kızamığı..sonradan yükselmesinin ana sebebi Suriye'den gelen ve sonra devam eden göçmenler olabilir.Zira Suriye'de bu tür bir uygulama yoktu bildiğim kadarı ile. Yani aşılanmış bir toplum ile aşılanmamış bir toplum arasında bariz bir fark var kızamık özelinde.

Ve örnek verdiğiniz her yer 3.dünya ülkeleri denilebilecek yerler. İlaç endüstrisinin neye nasıl davrandığını bilmeyen yoktur yazmıştım yukarıda.Konu bu değil ki.Eğer o konuya meraklı iseniz Soner Yalçın'ın "kara kutu"sunu okuyun.

Basit bir soru...Aşılama sadece 3. dünya ülkelerinde mi yapılıyor? Avrupa,Kuzey Amerika,Japonya gibi ülkelerde yok mu? Bu ülkeler niçin aşılamayı mecbur tutuyor bazı kalemlerde?

Tabi derseniz ki o ülke vatandaşlarına karşıda kötü amaç güdüyor.ona bir şey diyemem....

Bireysel olarak aşı ve karşıtlığına gelince.Bana kalsa da isteyen vurulsun, istemeyen vurulmasın. Kişinin kendi tercihidir. Lakin ben aşı olmuş ve olmamış insanların ortalıkta hastalık kol gezerken yan yana gelmesine taraftar değilim.

Dürüstçe ben aşı olmadım deyip kendini belli edecek ayırt edici bir işaret kullansınlar yeter ki. Herkeste tedbirini ona göre alsın. Ne aşı olmak istemeyen insan aşı olandan aşının getirdiği !! zararı görsün, nede aşı olan hastalanma riski taşısın...

Ben aşı olmam bildiğimi de okurum derseniz işte o zaman sizin aşıyı istemediğiniz gibi diğer insanlarda doğal olarak aşısız insanlarla sosyalleşmek istemez.

Çözüm basit yani. Mesele bunu gerçekten isteyip istemediğimizde.

Umarım grafik görülebiliyordur.

2007 ila 2008'deki değişimi saymazsak 250 ila 350 aralığında rakamların değiştiğini görebilirsiniz.

Konuya dönersek siz sapla samanı birbirine karıştırıyorsunuz.

Eski aşılarla, insan hücrelerine yapay RNA molekülleri aktarımı yapan aşıları birbiri ile kıyaslıyorsunuz.

Aralık 2020'ye kadar hiç bir mRNA aşısı, ilacı ya da teknolojisinin insanlarda kullanılmasına izin verilmemişti.

2020 öncesinde mRNA insanlarda kuramsal ya da deneysel bir seçenek olarak kabul ediliyordu.

2020 yılına kadar, mRNA ilaçlarının kalple ilgili, böbrekle ilgili hastalıklarda çeşitli tedavi edici özelliklerini araştıran diril bilimciler çok kötü sonuçlar elde ettiler. Ayrıca dışarıdan yapay bir RNA eklemenin yan etkileri çok ciddiydi. Bir çok büyük ilaç firması bu teknolojiyi terk etti.

Aralık 2020 itibariyle mRNA aşılarının etkinliğine dair hakemli bir sonuç bulunmamaktadır.

Bkz.

https://en.wikipedia.org/wiki/RNA_vaccine

Bir şeyi baştan söyleyeyim.. Benim tıp yada sağlık eğitimim yok. O yüzden RNA iyidir kötüdür demek beni aşar.RNA ile tek ilişkim bulmacalarda çıkan bir soru olması.

Kaldı ki sorun buysa Çin aşısına karşı çıkmamak lazım geliyor .Zira (yanlış bilmiyorsam) klasik zayıflatılmış virüs içeren aşı.RNA ya karşı iyidir kötüdür onu bilemem ama bu farkı var.

Şunu anlarım.. Bazı fazlar atlanmıştır ,kısa veya uzun vade yan etkileri tam gözlenmemiştir veya kasıtlı olarak görmezden gelinmiştir , bazı düzeltilemez yan etkileri vardır falan...Bu söyleme dayanarak aşıya ilk aşamada mesafeli bakılabilir ama toptan aşı kötü amaçlar güdüyor, yok çip yerleştirecekler yok DNA'mızı bozacaklar işte bu nedenle toptan karşı çıkmak bana mantıklı gelmiyor.

Ve grafiğin sıfıra vurması (2008 yılında) boşuna değil. Sizin karşı çıktığınız aşılama çalışmaları sayesinde.ülke çapında aşılama yapıldı ve nerede ise bitmişti kızamık. Daha sonra göçmenlerden dolayı olsa gerek (burası bilgi değil tahmin) yine yükseldi. Yani Kızamığı bitirmişti aşı çalışması. Bunlar yukarıda verdiğiniz kaynakta yazıyor zaten.

Hatta ilk olarak kimsenin aklına gelmediği için daha sonra Tv'lerden doktorlar bağırmaya başlamıştı o kadar aşı çalışmasının Suriye'li göçmenler yüzünden boşa gittiğini.

kara veba:
asya, insan, hastalık, salgın, mutasyon, silah, bilinmezlik, çaresizlik, cehalet, bilim, ilaç, reçeteler, acımasızlık, din, ahlak, yahudiler, yalıtım...

Lakin ben aşı olmuş ve olmamış insanların ortalıkta hastalık kol gezerken yan yana gelmesine taraftar değilim.

Ben şunu anlamıyorum.

Diyelim sen aşı olduysan zaten hastalığa dirençlisin demektir.

Peki aşısız insanla yan yana gelmekten neden korkuyorsun.

Zaten sen korumalı değilmisin?Bırak korumasız olanlar ölsün.

Yok aşı korumuyorsa neden aşı olupta bilmediğim organizmaları vucuduma sokayım?

Aşı olupta kısır,kanser vb birçok hastalığa davetiye çıkarayım?

Ben,şunu merak ediyorum.Japonyada,Al-
manyada,Fransada,İngilterede ,Amerikada böyle bir konu tartışılıyormu ?Başka bir ko-
nuda,Çinden geleceği söylenen ! aşı yerine ,
aşı biontekten alınsa veya aşıyı kendimiz
üretmiş olsaydık yine böyle bir tartışma olurmuydu ? 2009 yılındaki domuz gribi aşı-
sı fiyaskosunuda ! unutmayalım.

Son düzenleme:
Güvensizlik burada da başlıyor .
Aşı olsan sorun , olmasan sorun.
Guvensizligin tarafı yok.
Aşı çeşitleride var aşı olunacaksa , hangi aşı birde bu sorun var .
Hayatımıza girdi güvensizlik.

İsteyen olsun , istemeyen olmasın
burada da sorun yaşı küçük olanlar ne yapacak karar velisi sonra
hangi veli baba mi ? Anne mi .

Sağlıcakla kalın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye