Covid-19. haberler, bilgiler...

Zaten sizi kastetmedim.
Benim uzaktan da olsa çinli akrabam var.
Zaten hepimiz hz adem ile havva nın çocuklarıyız :) Kastedilen mesajı yeni farkettim . Bu ekonomik ve sosyolojik olarak geri kalmanın hınç ile dışa vurumundan başka bir şey değil . Allah her zaman yardımını çalışana ve gayret gösterene yapmıştır .Müslümana değil . Bizde hep böyle pis gevurlar, taharetsiz kafirler , dinsiz avrupalılar diye atar yaparız ancak :)

Dün akşam bir haber kanalında saçı sakalı kadayıf olmuş bir öğretim görevlisi son durumlarla ilgili sosyolojik bir analiz yaptı . Ya bakın hastalık geldi hayat durmadı , herkes bir şekilde işini uzaktan yürütmeyi öğrendi hızlı biçimde , zaten bu moda geçilecekti ama çok hızlı olarak geçildi tarzında laflar etti . Sonradan düşündüm . Yahu türkiye gibi emek yoğun çalışan iş sektörünün daha fazla olduğu bir ülkede işyerine gitmeden işini online olarak uzaktan idare edebilecek ne kadar insan ya da beyaz yaka var . Esnafı , işçisi , amelesi , restoran ve kahvehane sahibi vs vs bunlar ne yapacak . İşyerine robotlar mı koyacak . Bütün bunları düşününce yahu dedim üniversiteden bakınca görülen türkiye ile bizim içinde yaşadığımız türkiye herhalde çok farklı . Adamların büyük ihtimal ülke gerçeklerinden haberi yok .

Harika bir haber! Covid-19'un dolaylı yoldan etkilediğini düşündüğüm yasak en sonunda geliyor. Çin'de bugüne kadar yapılan evcil ve yaban hayvan katliamına yasak geliyor.

Bu zamana kadar bu iş için mücadele etmiş emeği geçen bütün insanlara ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum. Allah, onlardan razı olsun.

Köpek, kedi dostlarımızı yiyen canavar katillerden dünyanın kurtulması umuduyla. Sıra inşallah diğer hayvan işkencecilerine gelecektir.

https://tr.sputniknews.com/asya/202...e-yaban-hayvani-etinin-tuketimi-yasaklaniyor/

Harika bir haber! Covid-19'un dolaylı yoldan etkilediğini düşündüğüm yasak en sonunda geliyor. Çin'de bugüne kadar yapılan evcil ve yaban hayvan katliamına yasak geliyor.

Bu zamana kadar bu iş için mücadele etmiş emeği geçen bütün insanlara ve kuruluşlara şükranlarımı sunuyorum. Allah, onlardan razı olsun.

Köpek, kedi dostlarımızı yiyen canavar katillerden dünyanın kurtulması umuduyla. Sıra inşallah diğer hayvan işkencecilerine gelecektir.

https://tr.sputniknews.com/asya/202...e-yaban-hayvani-etinin-tuketimi-yasaklaniyor/
Köpek ve kedilere dost gözüyle bakarsak tavuk , inek ve küçük baş hayvanlar rahatca sürü halinde beslenip daha sonra atomlarına kadar kaygisizca parcalanabilecek endüstriyel canlilar mi ?

Dün okuduğum bir haber de Çin hükümeti salgın ın ilk başlarında onları uyaran Doktorları dinlemek yerine salgın ilk bulup insanları uyaran doktorlar hakkında soruşturma açmış çalıştıkları kurumlar açıklama yapan doktorları susturmuştur salgın ilk çıktığında hasta sayısı 5 kişi ve bunu bir kadın doktor tespit edip WECHAT te doktor arkadaşlarına tahlil sonuçlarını yayınlamış yeni bir salgın olduğunu bildirdi diye resmi kurumlar tarafından susturulmuş bu kadının yayınladığı raporu görüp hastalarında aynı bulguları bulup insanlığ uyaran erkek doktor önce yine Çin hükümeti tarafından susturlmuş fakat bu erkek doktor hastalıktan kurtulamamış ve ölmüştür bu nedenle bu salgında bir numaralı suçlu Çin halk cumhuriyeti komünist partisidir bu uyarılara rağmen Çin halk cumhuriyeti milyonlar ca insanın dolaşımına izin vermiş gerekli karantina tedbirlerini almamış bu virüsün dünya ya yayılmasına sebep olmuştur.

Dün okuduğum bir haber de Çin hükümeti salgın ın ilk başlarında onları uyaran Doktorları dinlemek yerine salgın ilk bulup insanları uyaran doktorlar hakkında soruşturma açmış çalıştıkları kurumlar açıklama yapan doktorları susturmuştur salgın ilk çıktığında hasta sayısı 5 kişi ve bunu bir kadın doktor tespit edip WECHAT te doktor arkadaşlarına tahlil sonuçlarını yayınlamış yeni bir salgın olduğunu bildirdi diye resmi kurumlar tarafından susturulmuş bu kadının yayınladığı raporu görüp hastalarında aynı bulguları bulup insanlığ uyaran erkek doktor önce yine Çin hükümeti tarafından susturlmuş fakat bu erkek doktor hastalıktan kurtulamamış ve ölmüştür bu nedenle bu salgında bir numaralı suçlu Çin halk cumhuriyeti komünist partisidir bu uyarılara rağmen Çin halk cumhuriyeti milyonlar ca insanın dolaşımına izin vermiş gerekli karantina tedbirlerini almamış bu virüsün dünya ya yayılmasına sebep olmuştur.
Evet bu sabahki çin hükümeti ne tazminat davası haberinde en önemli delil bu olabilir. Çünkü salgın olabilecek yeni bir virüs en kısa zamanda o ülkenin resmi kurumlarınca anında açıklanıp Dünya sağlık örgütü'ne bildirilmek zorunda.

Ölüm korkusu şuan herşeyin önüne geçmiş durumda.
Müslüman ölümden değil ALLAH tan korkmalıdır.
Maalesef ki ALLAH korkusu olmayan bazı insanlar ülkemizin içinde bulunduğu bu durumu bile dine ve siyasete alet ediyor.
Yüce Rabbimiz öncelikle kötü niyetli vatan hainlerinin şerrinden,
Corona virüsü denilen bu salgın hastalıktan hepimizi bütün insanlığı ve müslüman alemini muhafaza eylesin.
Tedbir alalımki Rabbimizin takdirine layık olalım.
Cenabı ALLAH,
Temizlik imanın yarısıdır buyuran Allah rasulü sas.efendimizin yolundan bizleri ayırmasın inşallah.
tedbir bizden takdir ALLAH tan.

vay pis çinliler vayyy bu milletden herşey beklenir pis adamlar...

Virüsün çıktığı yer o milleti aşağılamak için gerekçe olamaz !!!

Çinde devlet yetkililerinin olayı kapatmaya çalışmaları devletin hatasıdır, milletin değil.

Eğer vatandaşı suçlayacaksak önce kendimize bakalım. kolonyayı 10 katı fiyatına satan , 15 kuruşluk maskeyi 5 liraya satan , kapatılan cafe bar restaurant larda kapkaççılık yapmaya çalışan, dedesi yaşındaki insanlarla alay edenler kimler ?

Bu hastalık Türkiye de çıksaydı ve başka birileri vay pis Türkler deselerdi ne derdiniz?

Virüsün çıktığı yer o milleti aşağılamak için gerekçe olamaz !!!

Çinde devlet yetkililerinin olayı kapatmaya çalışmaları devletin hatasıdır, milletin değil.

Eğer vatandaşı suçlayacaksak önce kendimize bakalım. kolonyayı 10 katı fiyatına satan , 15 kuruşluk maskeyi 5 liraya satan , kapatılan cafe bar restaurant larda kapkaççılık yapmaya çalışan, dedesi yaşındaki insanlarla alay edenler kimler ?

Bu hastalık Türkiye de çıksaydı ve başka birileri vay pis Türkler deselerdi ne derdiniz?

tamam abicim sende haklısın da yalnız dikkat edersen bu adamlar he türlü haşeratı hayvanı yiyorlar domuzu felan geçtim bunlar hamile kadınların aldırdığı çocukları cenin yiyiyorlar bunlar normal değil bize göre..
mesela geçenlerde salgın diye bir film izledim bu corona virüsüne benzer birşey orda hatsalığın kaynağını nerden çıktığını araştırıyor doktorlar en sonunda yarasadn domuza geçiyor o domuzu restoran da pişirmeye hazırlarken insan geçiyor ordan yayılıyor hastalık....
izlemenizi tavsiy ederim....

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri