Covid-19. haberler, bilgiler...

Erdoğan'dan 'Salgın ne zaman bitecek?' sorusuna cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki hafta ile birlikte önemli bir eşiğin aşılacağının beklendiğini belirterek "Ramazan Bayramı'nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz inşallah" dedi

Sanırım önümüzdeki ay, korona sürecinde gelecek olan veriler olumlu olursa tedbirler bayramda biraz gevşetiliyor.
Ama bizim milletin gözünde korona süreci anında biter bence. Çünkü;
iki haftadır sokağa çıkma yasağı var. Cumartesi günleri, öğleden önce önümdeki 3er şeritli bulvardan dakikada ortalama 5 taşıt geçti. Pazar günleri öğleden önce ise dakikada bir bile zor.
İnş. havanın ısınmasının dedikleri gibi ciddi etkisi olur umudundayım.
Amerika başkanı da Temmuzda biter diyor :)
Hangisi doğruyu söylüyor bakalım :)
Kavga çıkmaz inşallah :)
Aslında benim şu virüs ile ilgili merak ettiğim konu şu :
Şimdi bu çinden gelmiş olan elektronik malzemeler var. Kondansatör, direnç, diyot, vs vs.... biz elektronikle uğraşanlar. Her türlü bu ürünlerle uğraşıp duruyoruz.
Bu çinden gelen ürünlerin üzerine bulaşmadımı bu virüs.
Mesala ben şu anda çinden ithal edilmiş olan çekirdek yiyorum. Tadı da gerçekten süper :) Üzerinde çin tuzu mu ne var insan yedikçe yiyesi geliyor.
Yemeklere de baya güzel bir tat katıyor :)

Son düzenleme:
ivme aşağı döndü ama umursamaz davranırsak tekrar yukarı döner. yasak olmasa bile çıkmamak lazım dışarı.

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdiit etmeye devam ediyor. Bugünlerde en önemli noktalardan biri ‘ellerinizi yıkayın’ uyarısı... 170 yıl önce el yıkamanın önemini anlatan ve 'ellerinizi yıkayın' diyen doktor akıl hastanesine yatırılmıştı.
Elleri sabunlu suyla yıkamak’ koronavirüs mücadelesinde bütün otoritelerin net şekilde hemfikir olduğu konulardan biri. Ancak, çok değil, 170 yıl kadar önce bunun ne kadar önemli olduğunun tıp otoriteleri bile farkında değildi. O günlerde bir doktorun insanlığa ‘el yıkamanın hastalığı önlemedeki önemini’ kabul ettirme mücadelesi, tımarhaneye kapatılması, ve dövülerek öldürülmesiyle sonuçlanacaktı.

mesafe hijyen temizlik lütfenn

Maske mesafe hijyen diyoruz ama ustam karantina dan kaçıp direksiyon başına geçen halk otobüsü şoförü bile varken işimiz gerçekten çok zor.
Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah.

tamam abicim sende haklısın da yalnız dikkat edersen bu adamlar he türlü haşeratı hayvanı yiyorlar domuzu felan geçtim bunlar hamile kadınların aldırdığı çocukları cenin yiyiyorlar bunlar normal değil bize göre..
mesela geçenlerde salgın diye bir film izledim bu corona virüsüne benzer birşey orda hatsalığın kaynağını nerden çıktığını araştırıyor doktorlar en sonunda yarasadn domuza geçiyor o domuzu restoran da pişirmeye hazırlarken insan geçiyor ordan yayılıyor hastalık....
izlemenizi tavsiy ederim....

Peki o zaman (şu anda Türkiye'de uygulanan Çin üretimi) Sinovac aşısı, koronavirüs mutasyonu olan Güney Afrika, Brezilya ve İngiltere varyantlarına karşı etkilimi? Önümüzdeki süreçte bunu nasıl atlatacağız?

terör örgütleri terör saldırılarında önce bir bomba patlatır bir kaç kişi olür. bir kaç dakika sonra aynı yerde 2. bombayı patlatır ve onlarca kişi ölür. ilk bomba yemleme 2. bomba asıl saldırıdır.
ya bu hastalık aşı için bir yemleme ise ve gerçek saldırı aracı aşı ise....
şunu söylemek istiyorum. hayati tehlikesi yüksek olan yaşlılar eğer istiyorlarsa aşısını olsun.
fakat özellikle asker polis gibi güvenlik güçlerine aşı yapılmakta acele edilmesi çok tehlikeli.
en az 2 yıl beklenip yan etkileri görüldükten sonra isteyen aşısını olsun.
2023 te ortadoğuda büyük savaş yaşanacağı söyleniyor.
aşı bu savaşın ön hazırlığı olabilir.
zaten aşının koruyuculuğu ortalama 6 ay deniyor. 6 ay koruma için böyle büyük bir risk almak çok tehlikeli.

Peki o zaman (şu anda Türkiye'de uygulanan Çin üretimi) Sinovac aşısı, koronavirüs mutasyonu olan Güney Afrika, Brezilya ve İngiltere varyantlarına karşı etkilimi? Önümüzdeki süreçte bunu nasıl atlatacağız?
Çin aşısı olmanızı tavsiye etmem. Yanlış anlaşılmasın bu çin ile alakalı değil. Çinliler siyonistler tarafından kullanılıyor olabilir. zaman gösterecek.

"Deccal bir elinde ateş bir elinde su ile çıkagelir.
Elindeki ateş su , su ise ateştir.
Siz ateşi seçin"
Mealinde bir hadis var.

Ateşi bu salgın ateşine , suyu aşıya benzetebiliriz. diye düşünüyorum.

Çin neyi doğru yaptıda
Dostlar merhaba. Malumunuz bir bilinmezlige dogru gidiyoruz. İnananı inanmayanı, abartanı , umursamayanı.. konut kredisinde peşinatı düşüren ( ne alakaysa) reisi cumhuru...

Umarım bu başlık altında çok ķötü paylaşımlarımız olmaz ama gidişat hiç iyi değil maalesef...

19.03.2020= 191 vaka, 2 vefat
26.03.2020= 2433 vaka, 59 vefat
27.03.2020= 3629 vaka 75 vefat
01.04.2020=15679 vaka 277 vefat
04.04.2020=23934 vaka 501 vefat
05.04.2020=27069 vaka 574 vefat
06.04.2020=30217 vaka 649 vefat
19.04.2020=86.306 vaka 2.017 vefat
Maske ve el hijyeni konusuna lutfen önem verelim
3.02.2021= 2.492.977 vaka 26.237 vefat.
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet , hastalara acil şifalar dilerim.

Koskoca Türkiye'nin aşısını uretemeyen tıpta devrimcileri de Allah'a havale ederim. Ben eski kafayim ve Çin'in neyi sağlam çıkmışta aşısı iş görecek çok merak ediyorum. Olmam ailemede yaptirmam. Tv de g. Atıp oluyorum diyenlere de inanmıyorum. Çin'den bir halt olmaz. (Nokta)

Çin neyi doğru yaptıda

3.02.2021= 2.492.977 vaka 26.237 vefat.
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet , hastalara acil şifalar dilerim.

Koskoca Türkiye'nin aşısını uretemeyen tıpta devrimcileri de Allah'a havale ederim. Ben eski kafayim ve Çin'in neyi sağlam çıkmışta aşısı iş görecek çok merak ediyorum. Olmam ailemede yaptirmam. Tv de g. Atıp oluyorum diyenlere de inanmıyorum. Çin'den bir halt olmaz. (Nokta)
çin, dünyada kimsenin yapamadığını yaptı. ülkesinin zenginliklerini siyonist bankerlere satmadı. siyonist sömürgesi olmadı. zaten başına gelen sıkıntıların ana sebebi bu.

çin, dünyada kimsenin yapamadığını yaptı. ülkesinin zenginliklerini siyonist bankerlere satmadı. siyonist sömürgesi olmadı. zaten başına gelen sıkıntıların ana sebebi bu.

Ben tam tersini düşünüyorum.Siyonislerin yeni kalesi çin.
Amerikayı bu yüzden gözden çıkardılar.
Sermayeyi çine kaydırıyorlar.
Hazırlık tamamlanınca amerikanın fişi çekilecek.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri