cos q 1.000 veya 996 mı ayarlamam lazım

real_

Üye
s.a arkadaşım bir sorum var size kompazasyon panosunu düzeltme ile meşguldum panonun başına gittiğimde akım trafo ucları yanlış girilmişti roleye ( rg3-12c entes ) bunu düzelltikten sonra kompazasyon yapmaya başladı akım trafosu 400 / 5 ti ve oranı 80 olarak girdim yani diğer ayarları normal olarak yaptım cos q 1.000 e ayarladım ve role 1.000 gayet karalı çalışıyor r s t fazlarına ayrı ayrı r 1.5 s 1.5 t 1.5 kvar ve 1.5 klvar trifaze kondanstatör bağladım diğer kalan kondanstatörlerim tamamı 3 klvar benim burda takıldığım nokta cos q 1.000 ayarladım sizce bu normalmi kullanılan bütün araçlar kaynak makinesi lambalar vinç cos q 996 yaptığımda role sürekli kararsız çalışıyor acaba neyapmam gerekir cos q 1.000 veya 996 mı ayarlamam lazım şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Akım trafo uçlarını düzelttikten sonra röleye tekrar auto set-up yaptırmanız gerekir. Güç akışını ona göre değerlendirip doğru kademeleri alması için.
Cosfi değerini de 1,000 da tutun. Zeten gecikme süreleri ile yeterince tolerans tanımış oluyoruz. Cosfi'yi 0,996 yaptığınızda bu tan 0,089 demek yani reaktif/aktif oran %8,9. Siz bu durumda röleye diyorsunuz ki benim reaktif/aktif oranımı %8,9'da tut. O da mevcut kademelerle bu oranı korumaya çalışıyor.

anladım teşekkür ederim peki aktif reaktif oranını % 3 yapmam için cos fi değerini ne vermem gerekir ?

0.999 vermen yeterli olabilir..

0.999 da rola kondanstatör seçimini tam yapamıyor yani cos q 1 olduğu zaman role kondstatör arayışında sürekli meşgul olmuyor ayrıca gelen fatura reaktif % 7 kapastif % 10 sizce nasıl

birde arkaşlar % 0 ceza oranına yaklaşmam için cos q ayarını kaçta tutmam daha iyi olur

% 0 ceza oranını yakalamanız çok zor.Ayrıca,sayacın endüktif yazmaması halinde de ceza uygulaması ( sayacın hatalı olmadığını ispat etmeniz halinde ceza silinir ) olur.

% 0 ceza oranını yakalamanız çok zor.Ayrıca,sayacın endüktif yazmaması halinde de ceza uygulaması ( sayacın hatalı olmadığını ispat etmeniz halinde ceza silinir ) olur.

katılıyorum size fahri be %0 çok zor ama

0.999 da rola kondanstatör seçimini tam yapamıyor yani cos q 1 olduğu zaman role kondstatör arayışında sürekli meşgul olmuyor ayrıca gelen fatura reaktif % 7 kapastif % 10 sizce nasıl
kapasitif biraz yüksek kondansatörlerin ömrü kısa olur rolenin devreye alma bırakma ayarlarını biraz değiştirirsen oda çözülür ind. iyi ama kolay gelsin iyi çalışmalar

kulağa çok hoş geliyor %0 teorik olarak mümkün ama pratikte imkansız bence

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri