Cos Fi değeri 0.54 Olan 125w balast

Cos Fi değeri 0.54 Olan 125w balasta 125w lamba uygun değilmidir ? nedne böyle kullanılır ?

Saygılar...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Lamba derken, yüksek basınçlı civa buharlı lamba mı?

cos fi farklı bir konu balastın güç olarak uyup uymaması ayrı bir konu ne demek istediğinizi tam anlayamadım

Lamba derken, yüksek basınçlı civa buharlı lamba mı?

aynen Hiçbirsey Hocam..

özür dilerim eksik ayrıntı için. 125 w balast üzerinde 0.54 Cos fi değeri var. buna 125w lamba yanlış değil mi ?

- - - Updated - - -

cos fi farklı bir konu balastın güç olarak uyup uymaması ayrı bir konu ne demek istediğinizi tam anlayamadım

Merhabalar...

125 w balast var ve balastın üzerinde cos fi 0.54 yazıyor buna kendi gücünde lamba takmak yanlış değil mi ?

125 W civa buharlı lambayı 125 w balast ile beslemekte ne sakınca var ki? Besleyebilirsiniz.

Sn. KocaeliKlimaci, 125 w yeterli mi kaygınızı anlıyorum..Neticede balastın kendi iç ısıl kayıpları da olacak bir kaç watt...Belki bu yüzden, %10 hatta %30 büyük seçmek mantıklı olabilir..
Ama ekteki EMO dökümanında, 125 watt lık civa buharlı lambaya 125 watt lık balast kullanmışlar.. Bir inceleyin isterseniz

Ekli dosyalar

• 7d69b8c4d53a3fd_ek.pdf
    89.4 KB · Görüntüleme: 25
Sn. KocaeliKlimaci, 125 w yeterli mi kaygınızı anlıyorum..Neticede balastın kendi iç ısıl kayıpları da olacak bir kaç watt...Belki bu yüzden, %10 hatta %30 büyük seçmek mantıklı olabilir..
Ama ekteki EMO dökümanında, 125 watt lık civa buharlı lambaya 125 watt lık balast kullanmışlar.. Bir inceleyin isterseniz
Merhabalar Sayın Hicbirsey ;

Döküman için çok çok teşekkür ederim...

Sanırım Aynı güçte kullanım sorun olmayacaktır. a belirttiğiniz gibi kayıplardan dolayı tereddütte kaldım...

Saygılarımla...

Büyük güçte balast lambanın ömrünü biraz azaltır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri