Convertor şeması istek

seti95

Üye
herkese merhabalar. 220ac giriş alıp 0-30v dc çıkış veren devre tasarlayıp yapmak istiyorum fakat internette şemasını bulamadım, bu konuda yarımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ne amaçla kullanacaksınız. kaç watt olacak.

Ufak hobi elektronik devrelerim için yüksek watt ihtiyacım olmayacak laboratuvarım ilk elemanı yaptığım converter olacak :)

Convertor degil adı, akım belirtmemissiniz, 30v güç kaynağı veya adaptör diye arama yapın, sırf yapmak adına ise trafosuz güç kaynağı diye aratın yıllar içinde bu değerde hatta 1A değerinde konusu olmuş şeması paylaşılmıştı.

Yabancı diliniz varsa eminim daha fazla sonuç çıkacaktır.

Sonuç olarak dc'yi ac'ye dönüştüreceğiz dönüştürücü veya converter denir :) yabancı dilim var fakat henüz detaylı bir araştırma yapmadan başlığı açmış bulundum kusura bakmayın. Akım konusuna gelirsek dediğim gibi küçük elektronik devrelerde çalışacağım
Convertor degil adı, akım belirtmemissiniz, 30v güç kaynağı veya adaptör diye arama yapın, sırf yapmak adına ise trafosuz güç kaynağı diye aratın yıllar içinde bu değerde hatta 1A değerinde konusu olmuş şeması paylaşılmıştı.

Yabancı diliniz varsa eminim daha fazla sonuç çıkacaktır.

220ac giriş alıp 0-30v dc çıkış veren devre tasarlayıp yapmak istiyorum
Sonuç olarak dc'yi ac'ye dönüştüreceğiz dönüştürücü veya converter denir
Hangisi lazım?

Bahsedildiği gibi "Güç kaynağı yapımı" şeklinde arayabilirsin,
aramasanda en temel devrelerden olduğundan zaten heryerde karşına çıkar.
Yapılmasını tavsiye etmem, ayarlı lineer lab güç kaynağı öneririm.
Hassas olmayan işler yapacaksan
"DP20V2A Power Supply Module"
gibi bir cihaz kullanabilirsin:
https://www.instructables.com/id/Battery-Powered-PSU-0-20V-0-2A-BPPSU/

https://www.instructables.com/id/33-DIY-Power-Supplies/

Sadece Converter dersen, genelde ups gibi DC yi Şebeke gerilimine dönüştürenler akla gelir.

Haklısınız yanlış yazdım ac/dc converter demek istemiştim. İsimlere çok takılmayalım neyse :) internette araştırma yaptım ama adamlar hep 5v veya 25 volta sabitlemiş. Potansiyometre ile değiştirebilirim belki. Ayrıca attığınız linkleri inceleyeceğim teşekkür ederim
Edit: hassas işlerde kullanmayacağım. Gelişim amaçlı.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri