Commander SK HF22 Arızası Nedir?

merdanali

Üye
merhaba arkadaşlar bende commander sk sürücüsünün 7.5 kw modeli ile uğraşıyorum hf 22 hatası veriyor.bu hatayı vermeden önce motor çıkış uçlarındaki varistörleri patlatmıstı fakat ıcbt den şüpelendim inceledim herhangi bir deformasyon görünmüyor.akım kontrolü yapan trafoları yeniledim ama sorun giderilmedi.eğer bu problemle uğraşan aradaşlar varsa bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim teşekkürler.....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
OI failure at power up , cihaz aşırı akıma giriyor.

biliyorum ama arızayı gideremedim harun kardeş.daha önce bu arızayı giderdin mi yada tahmin ettiğin bir durum varmı paylaşırsan sevinirim...

Akım kontrol devresini kontrol et
Orada sorun yok ise güç devresine bak.
Döküman gerekirse
ve ya program yardımcı olurum
Saygılarımla.

arızayı giderdim arkadaşlar.güç devresinde akım okuyan akım trafolarında sorun cıkmadı..elımde fazla bulunan ust kart yanı kontrol kartını değiştirdim düzeldi..duyduguma göre kontrol ünitesi ve güç ünitesinin uyumsuz olması bu sorunu ortaya çıkarıyormuş..ilgileriniz ve paylaşımlarınıziçin cok sağolun arkadaşlar...

Kontrol kartında 2 adet smd transistör yanıktır muhtemelen. benimde başıma gelmişti. Kontrol kartı şeması olmadığı için tahmini bir transistör takarak çalıştırmıştım sürücüyü. Commander serisi sürücü şemaları bulunan paylaşabilir mi acaba.? Tahmini uygulamalar bazen koca koca kondansatörleri patlatıyor bazan :)

Selam. aynı serinin ürünü SK6401 90/110 kVatt control kartı kimsede varmı ve ya sadece eeprom proqramı ? aynı HF22 hatasını veriyor. control kart sk5401 ilə normal çalışıyor. eeprom programı gerekli sadece sk6401 için.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri