cofaso programı

bi projem var ama cofasoda yapamadım
proje su: motorun sınır anahtarı ile ileri geri yapması
yani motor start verince A noktasından hareket edecek B noktasndaki sınır anahtarından
tekrar A nokatasına dönecek. A noktasına gelice stop edecek.
Bunu cofaso da yapabilecek arkadasım var mı yada baska programla

Çizdiğim ürünleri nasıl çevirebilirim örneğin akü kutusu çizdim yatay değilde dik olarak döndürmek istiyorum kısa yolu var mi

Çizdiğim ürünleri nasıl çevirebilirim örneğin akü kutusu çizdim yatay değilde dik olarak döndürmek istiyorum kısa yolu var mi
Merhaba,

Eğer cofaso eSchematic add-on modülünü kullanmıyorsanız, otomatik olarak çevirmek mümkün olmayacaktır. Fakat bir kere de dik olarak tasarlayıp makro olarak kaydederseniz eğer, tekrar tekrar tasarlamanıza gerek kalmaz. Farklı projelerde de makro kütüphanesinden çağırarak kullanabilirsiniz.
Videodan izleyerek nasıl makro olarak hazırlayacağınızı görebilirsiniz:

Diğer bir seçenek de, özellikle PLC gibi cihazların otomatik olarak tasarlanmasıyla ilgili. Onda da aşağıdaki videodan izleyebileceğiniz gibi, malzeme kütüphanesinden marka ve giriş-çıkış sayısı bilgilerini tanımlayarak, makro olarak kaydetmeden cihazınızı otomatik olarak dik veya yatay tasarlayabilirsiniz.

Deneme sürecinde, ücretsiz destek almak için [email protected] dan bize ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar,
cofasoDestek

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri