cofaso ile ilgili bir problemim var dostlar

hasmert

Üye
arkadaşlar ben cofaso programıyla ilgili bir proje çizdim ve bu projenin program içinden yedekleme fonksiyonuyla yedekledim fakat şimdi bu yedeği açamıyorum.
yedeğin yerini gösterip aç diyorum yükleniyor gözüküyo fakat hiçbirşey olmuyor, boş sayfa hala önümde duruyor ne denediysem olmadı.
bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
sizce ne yapmalıyım ?
yedek dosyanın uzantısı ".ebk"

arkadaşlar ben cofaso programıyla ilgili bir proje çizdim ve bu projenin program içinden yedekleme fonksiyonuyla yedekledim fakat şimdi bu yedeği açamıyorum.
yedeğin yerini gösterip aç diyorum yükleniyor gözüküyo fakat hiçbirşey olmuyor, boş sayfa hala önümde duruyor ne denediysem olmadı.
bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
sizce ne yapmalıyım ?
yedek dosyanın uzantısı ".ebk"

hasmert selam.

Yedeklemiş olduğun ebk dosyası isminde tükçe karakter varsa onu kaldırıp tekrar okumayı dene sorun çözülecektir. Eğer hata devam ederse tekrar yaz yardımcı olmaya çalışalım.

Kolay gelsin.

arkadaşlar ben 8 aydır filan cofaso kullanıyorum ve bu süreçte iki kere çöktü program ve ben yedek alamadığım için bilgileri kaybettim. Projeyi export ettiğimde tekrar import edemiyorum programa ve uzantısı xml oluyor. .ebk uzantısı nasıl alınıyor bilmiyorum bilen biri varsa proje yedeklemesini ayrıntılı anlatırmı? şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Sayın cem_agacayak,

benim bildiğim kadarı ile XML veya EBK olarak kaydettiğinde, kayıt içerikleri açısından fark yoktur. Fakat şu kesin, ekranda eksport etmek veya yedeklemek istediğin projenin herhangi bir sayfasını açmış olman lazım. Ardından proje ismini tıkla ve ikonlardan sağ oku tıkla veya ana menüden + proje altında + proje eksportu kullan.

Dikkat et dosya isminde ve kaydın yapıldığı dizinlerde türkçe harf olmamalı.

Selamlar

Bir kaç detay'ı kaçırdığınız için bu sorunlar oluşmuş.Dosya export edilirken söylenildiği gibi ilk önce export edilecek dosyanın herhangi bir sayfası üzerine tıklanır.
Daha sonra proje ismi üzerine tıklanıp dosyaya xml uzantılı olarak içerisinde Türkçe karakter barındırmayan bir isim verilir.
Bu dosya açılmak istenildiğinde ise bu dosyanın C klasöründe yer alması gerekir.Yani sizler D klasöründe bu dosyayı arşivinize saklasanız bile,programda açmak istediğiniz zaman C klasörünün içine atıp ordan çağırmalısınız programa.
Çalışamalarınızda başarılar dilerim...

Sayın kumanda-cı,

bilgin olsun diye yazıyorum, cofaso sadece (eski eplan) D sürücüsünden değil, tüm sürücülerden okuyabilir diye biliyorum. Denedim, oluyor.

Kolay gelsin

Aslında D sürücüsünden evet okuyabiliyor cofaso fakat,D sürücüsüne herhangi bir klasör açıp bu klasörden okumaya çalıştığınızda projeleri okumuyor.Proje D sürücüsünde klasör içerisinde değilse şayet okuyabiliyor,fakat herhangi bir klasör içinde ise bu proje,program bu klasörün içinden projeyi okuyamıyor.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim...

Sayın kumanda-cı,

bilgin olsun diye yazıyorum, cofaso sadece (eski eplan) D sürücüsünden değil, tüm sürücülerden okuyabilir diye biliyorum. Denedim, oluyor.

Kolay gelsin

ben size daha basit ve geçerli bil sunayım......
c: içinde program files dosyası onun içinde cofaso msygl ve data dosyası var bunu bilgisayarı formatlamadan önce yedek alıyorsunuz ve yeniden cofasuyu kurduktan sonra

bu data yı onun içine kopryalıyorsunuz....

Not: Copyalamadan önce StopMysgl Çift tıklaman lazım
copyalam işlemi bittikten sonra StartMysgl tekrar çifttıklıyorsun yeniden başlatıktıktan sonra bütün çizimlerin geri gelmiş olacak...........

bu programın lisanslı olanında da aynı sorunlar var mı ? yoksa lisanslısını alacağım.dosyaları adam gibi kaydetse gayet başarılı ve kullanışlı bir program.

elektrikci123 lisanslıda aynı sorun var soylekı bende yedek almada xml formatı kullanıyodum sımdı yedek aldıgım bırcok xml projem calısmıyor. turkce karekter varsa dogrudur calısmıyor ama dosyanın adını s harfı yaptıgım halde bıle calısmadı eplan kadar ıyı degıl ama yerlı program destek te var ama sıkıntılı

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri