codesys ve raspberry

rotsis

Üye
iyi çalışmalar,
raspberry'i codesys ile programlayan arkadaşlar var mı aramızda?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Evet programladım. Ne öğrenmek istiyorsunur?

linux, phoyton daha önce kullanmadığım için acemiliğimi atlatana kadar codesys uzerinden çalışmak istiyorum.
Nasıl bir yol izleyebilirim sizce?
raspberry analog input, output kartlarını(0-20mA) codesys üzerinden programlanabilir mi? daha doğrusu plclerin yaptıgı işleri raspberyy ile yapabilir miyim?
diğer sorumda codesys'in raspberry eklentisi paralı. siz nasıl kullanıyorsunuz?

Raspberry üzerine codesys kurduğunuzda Raspberryi artık bir PLC oluyor. Aynı zamanda normal PC işleminede devam ediyor. Linux tarafına etkisi olmuyor. Bundan sonra desteklediği haberleşme protokolüne uygun IO modüller kullanarak digital veya analog sinyaleri işleyebilirsiniz.
Ben demo versiyonunu kullanıyorum. Size 2 saate kadar çalışma imkanı veriyor. 2 saat sonra PLC stopa geçiyor. Enerjiyi kesip yeniden verdiğinizde run olup tekrardan 2 saat kullanabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: huh
Merhaba,
Codesys eklentisini indirebileceğimiz bir link paylaşırmısınız? Ve fiyatı nedir bu eklentinin?

bu 2 saat dediğiniz olayı ben de farkettim. peki ben codesys ile yazıp yükleme yaptıktan sonra sürekli run.da kalmayacak mı ?

Merhaba arkadaşlar,
Elimde Raspberry Pi 3B var. Üzerine Raspbian kurdum. Ama bilgisayarımla haberleştirmeyi bir türlü beceremedim. İnternette araştırdım ama bilgi kirliliğiyle karşılaştım. Bunu yapan varsa adım adım anlatabilir mi?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

haberleştiremedim derken, ethernet mi çalışmıyor?

Raspi nin network ayarlarını yapamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri