CoDeSys TARGET Yüklemek

hasanzincir

Paylaşımcı üye
Kurulum aşamasında bazı markalar tnf dosyalarını kendi üzerlerindeki yazılıma yönlendiriyorlar ya da calısmıyabiliyor. Ayriyetten TNF dosya
manuellerinde codesys nin hangi versionlarını desteklediginide chekc etmek gerekiyor.Ama çogu marka su an kurulabilir düzeyde!

Codesys den install target acıyoruz

Acılan percereden setup tıklıyoruz (Bendeki almanca)

İndirdigimiz Tnf uzantılı dosya yolunu buluyoruz

Listmize giren dosyayı install diyoruz ve kurulum bitmis oluyor

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba

Ben Codesys SP PLCWinNT için target yüklemek istiyorum. Gerekli tnf dosyasını nereden indirebilirim acaba?

Sayın Titus Target dosyalarını firmalar yazılımları ile veriyor.Ama istediğiniz marka varsa elimde olanı yollayabilirim.

Merhaba Hasan Zincir;
Ben marka olarak ABB'yi kullanıyorum.Elinizde varsa bana target dosyalarını yollayabilir misiniz?

Malesaf Sayın Titus elimde ABB target mevcut değil. Yardımcı olmak isterdim.:(

wagonun target dosyaları elınızde varmı acaba

Aslında Target dosyalara erişme durumu artık çok mümkün gözükmüyor.. Çünkü firmalar artık codesys ile arasına kendi konfigürasyon yazılımlarını koyuyorlar.. inananın bulmak neredeyse imkansızlaştı...

merhabalar hasan bey,
bana da festo, bosch (rexroth) ve abb targetleri varsa yollayabilir misiniz.?
bende yüklü codsys versiyonu v3.5 sp2
eğer platformun daha düşük versiyonları için targetler varsa düşük versiyonu da kurabilirm.
teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri