cny70 soru??

ayberk1

Üye
iyi günler benim bi sorum olucaktı

elimde cny 70 sensör var ve bu sensörleri parkur gibi bi yerde kullanıcam araç üzerinde yani

fakat elimdeki sönsörler mercekli
az çok edindiğim bilgiye göre ne yere çok yakından algılıyomuş nede çok uzak bunların mesafeleri var mı elinizde?

parkurda bi rampa çıkmaya çalışırsa sensörler yere yaklaşacağından algılamıyacak bu yüzden nasıl bir mekanik aksam yapmalıyım bilgi ?

Sensörleri dingilin hemen altına veya yanına yerleştirirsen, yere olan mesafeleri hep aynı kalır.

Ben yarışmalarda öne yaylı sistemler yaptıklarını gördüm, sağ ve sol kısma birer tekerlek bağlıyorlardı.

iyi günler benim bi sorum olucaktı

elimde cny 70 sensör var ve bu sensörleri parkur gibi bi yerde kullanıcam araç üzerinde yani

fakat elimdeki sönsörler mercekli
az çok edindiğim bilgiye göre ne yere çok yakından algılıyomuş nede çok uzak bunların mesafeleri var mı elinizde?

parkurda bi rampa çıkmaya çalışırsa sensörler yere yaklaşacağından algılamıyacak bu yüzden nasıl bir mekanik aksam yapmalıyım bilgi ?

cny70 bıldığım kadarıyla fazla uzun mesafeden algılamaz gun işiğinında bunda etkısı var karanlıkta mesafe artabılır açıkcası ben bu malzemeyı devrelerımde kullanmak ıstemedım yerıne ultrasonik sensor kullandım kı mesafe gayet guzel cny70 ıle yapabıleceğın devre 5 cm ıle 15 cm arası uzaklık algılama olabılır buda ne derece kullanışlı olur orası kullanıcının yaptığı projeye bağlı

CNY70 ile ilgili olarak bu linke bakabilirsin ;16f877a ve cny70

Soruna gelince çizgi izleyen robot yapacaksın herhalde? Sana tavsiyem robotun ön tekerleğini ayrı olarak yap ve robotun gövdesine hareket edebilecek şekilde monte et. robotun rampaya geldiğinde tekerlek kısmı robtottan bağımsız olarak yukarı doğru kalkacaktır. Sensörü de tekerleğin bulunduğu kısma takarsan yer ile sesnsör arası mesafe hep aynı kalır. Montaj için en basit olarak küçük menteşe kullanabilirsin mesela.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri