Cncde Prinç İşlerken Sürekli Bıçak Kırılıyor

ysunger

Üye
Merhabalar

Cnc de prinç işlemeye çalışıyoruz fakat sürekli bıçak kırılıyor. Spindle hızımız 2500 ilerlememiz ise 1 mm bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. İşlemek istediğim princi ve bıçağı ekliyorum teşekkürler

5be6c81a-c31a-4730-9b6f-69af2d181f63.jpg
fc829c95-60c8-41d3-8f2f-a5ab378edd8b.jpg

bu bıçakla bu pirinç bu hızlarla maalesef olmaz

yazdığınız hızlar pek anlaşılır değil

açıkçası daha yeniyim şu şekilde yapayım ss alıp atıyorum şuan
Ekran Alıntısı.PNG

şimdi kullandığınız program nedir ne değildir bilmiyorum ama kesme hızı 2 dendiğinde programa göre mm/saniye demiş

aslında mm/dakika olarak bilinir her zaman.

ben size 120mm feed rate ile kesin dersem siz oraya 120 yazarsanız 60 kat hızlı gitmiş olursunuz.

bir de takım yolları nasıl ? nasıl bir çizim yaptınız ?

yukarıda resmini gösterdiğiniz bir parçanın aynısı yapılacaksa konik uç ile olmaz. hatta yukarıdaki örneğini yolladığınız uç ile hiç olmaz.

yukarıdaki örnek işlenmiş pirinç parçası ufak çaplı end mill tarzı uçla işlenmiş.

Ben artcam ile çalışıyorum. Anladım end mill tarzı uç temin edeyim mi yoksa pirinç işlemek için ideal olan uç bu mudur hocam? Takım yollarınının ekran görüntüsünü aldım ama çok anlaşılır olmadı yinede ekliyorum. Teşekkürler

Ekli dosyalar

• güll.PNG
    güll.PNG
    6.3 KB · Görüntüleme: 27
ihtiyaç neyse o çapta bir end mill alın

ayrıca o gülün içini işlemek istemiyor musunuz ? siz dışını işlemişsiniz

Routerin yapısıda önemli bir resim olsa iyi olurdu. asenyurt un dediği gibi uygun çapta 2 ağızlı bir parmak freze işinizi görecektir. İlk başta hss patmak freze alın ustalaşınca karbür alırsınız. Ayrıca resimdeki hızlar ile özellikle z ekseninin dalış hızı çok yüksek. Helisel olarak dalış yapmak en mantıklısı dikey girmeyin frezeyi kırarsınız

asenyurt un dediği gibi mm/dk olarak çalışman lazım. mm/saniye çalışıyorsun. Senin yaptığın gcode a göre X/Y nin kesme 120mm/dk dalma hızın 120mm/dk

Spindle devri 2500 yazıyorda kontrol kartınız spindle motorun devrini kontrol ediyor mu ? Etmiyorsa orda 2,500,000 devirde yazsa boş.

O kullandığın ucun kesici özelliği yoktur. Eğenin yuvarlak halini düşün. Eklediğin prinç malzemeyi eğer siz yaptıysanız onunla helal olsun.

2 ağızlı yada 3 ağızlı frezeler bulmalısın.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri