CNC'de işlemelik parça aluminyum satın alaca yer

hss, 3 flute, 6 mm...

Elmas uçları harcamak istemiyorum. Çünkü pvc içerisinde zannedersem kum, taş gibi ince toz katkısıda var.

Bu malzeme sıvıyada dayanıklı.Yeni cnc köprüde ben bu malzemeden kullanıyorum.

Ekteki gibi bir malzeme. İlkini işledim fakat hss uc ile yaka yaka işledim. 18.000 rpm 1500 ilerleme ile.

Şimdi 2. yi işleyeceğim. Hız olarak ne ayarlamalıyım yakmamak için?

Malzeme umumi tuvaletlerde kapı ve bölme olarak kullanılan malzeme. ABS gibi ama baya sert. Yanmaz malzeme büyük ihtimalle.

Tam tarif etmek gerekirse muhtemelen çaydanlık sapı malzemesi ile aynı malzeme..

Yakmadan o kokuyu çekmeden işlemek istiyorum.
Tuvalet kabinlerinde kullanılan malzeme mi bu? O ise ben router'ın altına koydum.

Kompakt laminant adı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hss, 3 flute, 6 mm...

Elmas uçları harcamak istemiyorum. Çünkü pvc içerisinde zannedersem kum, taş gibi ince toz katkısıda var.
0.027mm talaş yükü ağız başına 6mm için çok az fazla sürtünmeden yanıyor gibi ilerlemeyi 1500 de tutup deviri 13-14bin arasında denemek gerek

bugün deneme fırsatım oldu malzemeyi 5mm 1 ağız 800mm ilerleme 17bin devirde 4mm dalma 2.5mm yan adım ile sıkıntısız kesim yaptı. Koku olmadı. Daha önce 5mm 2 ağız 800mm ilerleme 8bin devirde sıkıntısızdı ama koku hafiften vardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bugün deneme fırsatım oldu malzemeyi 5mm 1 ağız 800mm ilerleme 17bin devirde 4mm dalma 2.5mm yan adım ile sıkıntısız kesim yaptı. Koku olmadı. Daha önce 5mm 2 ağız 800mm ilerleme 8bin devirde sıkıntısızdı ama koku hafiften vardı.
Ağız o kadar etkiliyor, uçları tam malzemesine göre kullanabilsek en iyi öyle olacak ama hepsi ayrı bütçe

Sürtünmeyle eriyen malzemeleri tek ağız ile işlemek gerek takım çapı 10mm den az ise
ağız sayısı arttıkça sürtünme de çok olacak takım ve malzemedeki ısı artacak bu da takımın ve malzemenin yanmasına neden olur.
Kesimdeki 5mm 1 ağızlı karbür frezeyi ağaç kesiminde kullanıyorum.

Video da 5mm 2 ağızlı karbür freze ile 800mm ilerleme 8bin devir 4mm dalma 2.5mm yan adım

Sürtünmeyle eriyen malzemeleri tek ağız ile işlemek gerek takım çapı 10mm den az ise
ağız sayısı arttıkça sürtünme de çok olacak takım ve malzemedeki ısı artacak bu da takımın ve malzemenin yanmasına neden olur.
Kesimdeki 5mm 1 ağızlı karbür frezeyi ağaç kesiminde kullanıyorum.

Video da 5mm 2 ağızlı karbür freze ile 800mm ilerleme 8bin devir 4mm dalma 2.5mm yan adım
Takıma çarpa çarpa pvc boruyu haşat etmiş :D :D :D

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,901
Son üye
reisaziz34

Yeni konular

Geri