cnc ye lazer mödül

çinden aldım aliexpressden
şuan yolda 10 güne ülkeye girer. ptt ile gelecek ups tnt gibi şirketlerle gelirse kesin zaten giriyor gümrüğe.
ama registered airmail olarak ulusal postayla gelirse yüzde 90 ihtimal gümrüğe takılmaz.
zaten bu aralar sipariş verdiniz verdiniz. yılbaşı zamanı gümrükçüler yoğunluktan dolayı paketlerin yüzüne dahi bakmıyorlar.

Hemen vermeli sipariş galiba. Şu diyot lazer olur olmazı da bir anlayaydık. Biraz araştırayım.

Son düzenleme:
diyot lazer ile dsp controller kullanan hiç görmedim yoksa ikisi bence mükemmel olurdu.
çünkü co2 tüp hem ömrü kısa hemde su soğutması yapman gerek teferruatı çok aynalarla taşıman gerek.. ayna ayarı zor.. cam tüp her an kırılabilir..

aslında çıkışına baktımda pwm/ttl veriyor lazer için. Bu cihaz büyük ihtimalle verir sinyali. Bizim bakmamız gereken Diyot lazerin açılıp kapanma timingi.... CO2 lazerde sanırın açma kapama yapmıyor değil mi? sadece yönlendirme yapıyor diye biliyorum lazeri. yanlışsam

yok co2 power supply ında açma kapama yani ttl ve inpu terminalleri var. input a 0 ile 5v arası verirseniz gücü ayarlamış olursunuz. dsp controller in pwm ucunu buna bağlarsanız yazılımdan kontrol etmiş olursunuz. ayrıca dediğim gibi ttl de bağlanıyor

Arduino uno ve cnc shield fena sayılmaz duruyor. Firimware de z end stop pinleri ile lazeri kontrol ediyor
Burdada co2 lazeri kontrol ediyor yine aynı şekilde

• Beğen
Tepkiler: gog
işte o elektronik diyot lazeri akg gönderecekti ama bozulmuş
sözüm hala geçerli para iadesi alabilirsem yeni bir diyot lazer daha almayı düşünüyorum ozaman mutlaka gönderirim denemen için.

kimsenin arkasından konuşmak gibi olmasın ama kalecnc nin ürünleri güzel kaliteli olmasına rağmen adamlar yurt içi satış yapmıyor. yurt dışına çok fazla satış yapıyorlar. özellikle ebay üzerinden. ama ben almak isteyince türkiyeye kargolama yapmıyorlar.
başka bir firma üzerinden ülke içine satış yapıyorlar. ama fiyat ebay de yurt dışına 200 dolar iken firma aracılığı ile 300 dolar oluveriyor :D
tr den sitelerine giremiyorsunuz :D tr iplerini yasaklamışlar.
vpn ile bağlantınızı yaparsanız siteye gayet güzel girebiliyorsunuz.
arkadaşlar koca koca made in turkey yazıyor ama maalesef ülkede yabancılar kadar değer göremiyoruz..
Yerleri perpadaydı... Öyle hatırlıyorum.. Ama cok kapalı kutular..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

daha önce dediğim gibi lazer de ne yapacağınız önemli.
vector cut yapacaksanız bütün istediğinizi kullanın hepsi aynı şey zaten (sonuçta çizgide gidecek olay)
ama iş raster engraving e gelince durumlar biraz değişiyor.
hatta raster olayı da değişiyor. lazerin yakma şiddetini hız geçişleri ile değişebileceği gibi pwm ile de yapılabilinir.

benim fikrim alın bir dsp controller keyfinize bakın.
hep diyoruz 0.75kw spindle almayın diyoruz ileride daha güçlüsü lazım olacak gibi gibi.
ben awc708c modelini aldım. usb ve ethernet destekli hem pc ye bağlanıyor hemde flash takabiliyorsunuz alete. daha elime ulaşmadı gelince yeni bir başlık açıcam lazer makinesi için
s-l1000.jpg
Aseyurt bazıları cok sıkıntı yasıyorlar ama hangi model bilmiyorum..cam aldıkları kodları işlettiklerinde cihaz kafasına göre iş çıkarıyor..aynı kodu yanındaki epilog fusion 100 e yüklüyorlar sorun yok...bununda kaliteli olanı olmayanı varmı

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app