cnc ye lazer mödül

yok bu resmini attığım model awc708c modeli bunun grafik ekransız olanı var 608
bunlar kendi programı var gcode ile çalışmıyorlar zaten.
lasercad programı ile çalışıyor com porttan cihazı görüp birşeyler yolluyor ama daha elime geçmediği için ne yolluyor gcode işler mi işlemez mi bilemiyorum.
usb flash takıldığına göre dosya işleyebiliyor ama kendine has bir gcode mu üretiyor yoksa başka şekilde bir dosya ile makine kendisimi yorumluyor bilemiyorum.
gelince yeni başlık açarım inceleme yaparım isterseniz.

dediğim gibi bir gariplik var. insan nedenini arıyor.
hayır şöyle düşünüyorum, ülkemizin insanı yüzde 70 i aptal belki çok fazla soru ile karşı karşıya kaldılar. ya da sorunlarla diyelim..
uğraşmak mı istemiyorlar..

halbuki ufak makineler yapıp ülke içine gayet güzel satış yapabilirler. sırf logo kazıma gibi işlemler için.
hele bide makinenin fiyatını ucuz yaptın mı offf. tabi onlarında bir düşüncesi var işte insan nedenini arıyor
@asenyurt dsp controller'ın geldi mi? Merakla yeni bir başlık açmanı bekliyorum. Bence başka forumdaş arkadaşlarda bekliyordur.
İş yoğunluğundan yine çok uzak kaldım foruma ama zaman zaman takip edebildim, yorum yazamasamda like yapabildim :)
Bu arada forumda eski mesajlarında 40w lazer kullandığını söylemiştin hatırlıyorum. Aynı makineyi direkt 70w ve DSP'ye çevirmeyi tercih etmeme sebebin çalışma alanı mı, farklı bir durum mu? Bende şu anda bütçe nedeniyle böyle bir 40w alıp, tüp bitince sonradan tüp kısmını dışarı bir aparatla uzatıp, gücü 5mm akrilik veya 3mm kesebilecek bir güce (ihtiyaç kaç watt bilemiyorum 50,60,70w? çıkarabilir miyim diye düşünüyorum. Tecrübelerine göre yorum ve düşüncelerini merakla bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkürler.

dsp geldi. dediğim gibi gcode üretmiyor laser programı. usb den bağlandığı dsp nin anlayacağı dilden bir dosya yolluyor sadece. ayrıca usb flash ı da gördüğü için ekran programdan dosya halinde çıktısını alıp ekrana takabiliosun
bildiğimiz gcode çalışmaz bu aletlerde

ayrıca evt 40w lazer var ama onu başka birine vereceğim için bozmak istemiyorum.

bütün şeyler elimde var şimdi sadece mekaniği kaldı onuda zamanla param oldukca yapacam

İnşallah kısa zamanda bütçeyi ayarlayabilirsiniz bizlerde takip ederiz.

Kendi adıma da 40w lazerim olursa, daha yüksek güçte yeni tüp, belki üzerindeki power yetersiz ise değişimi ile upgrade edebileceğimi anlıyorum. DSP'yide param olduğunda ilave ederim. Yer yokluğu nedeniyle maalesef böyle bir çözüme gitmeye çalışıyorum malesef.

Merhabalar bizde 1 yıl önce bir cnc lazer markalama almıştık ve anca kurmak nasip oldu fakat bir soru ile karşılaştık resimleri ekte koyacağım bizdeki lazerin ayrı bir adaptörü var ve lazerdeki ttl çıkışı 2 pin ama tezgahın üzerindeki ttl 3 pin biz bunu nasıl başlayacağımı ı anlayamadık ortadaki beyaz kabloyu kesek ve +ve - olarak iki pin şeklinde bağlamak problem çözülurmü acaba fikir verebilirmisiniz veya izmir çevresinde bize yardım edebilecek birileri varımdır hevesle aldık kuramadım.

Ekli dosyalar

• ae_1619267150181.jpg
    ae_1619267150181.jpg
    227.1 KB · Görüntüleme: 20
  • ae_1619267140435.jpg
    ae_1619267140435.jpg
    205.3 KB · Görüntüleme: 17
  • 20210424_145601.jpg
    20210424_145601.jpg
    172.7 KB · Görüntüleme: 17
  • 20210424_145553.jpg
    20210424_145553.jpg
    250.2 KB · Görüntüleme: 19
  • 20210424_145549.jpg
    20210424_145549.jpg
    307.5 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-20210424-WA0001.jpeg
    IMG-20210424-WA0001.jpeg
    278.1 KB · Görüntüleme: 16
Merhabalar bizde 1 yıl önce bir cnc lazer markalama almıştık ve anca kurmak nasip oldu fakat bir soru ile karşılaştık resimleri ekte koyacağım bizdeki lazerin ayrı bir adaptörü var ve lazerdeki ttl çıkışı 2 pin ama tezgahın üzerindeki ttl 3 pin biz bunu nasıl başlayacağımı ı anlayamadık ortadaki beyaz kabloyu kesek ve +ve - olarak iki pin şeklinde bağlamak problem çözülurmü acaba fikir verebilirmisiniz veya izmir çevresinde bize yardım edebilecek birileri varımdır hevesle aldık kuramadım.
Beyaz kablo pwm sinyali için, onu devre dışı bırakmak büyük ihtimalle sorununuzu çözer ama yazılım üzerinden de ayarlama yapmak gerekebilir.