cnc ye lazer mödül

Ne garip Türkiyeye göndermiyor adam made in turkey. Birde tr deki satış fiyatı 307$ yahu aradaki fark vergi desem ötv desem yine hesap tutmuyor.

Aseyurt bazıları cok sıkıntı yasıyorlar ama hangi model bilmiyorum..cam aldıkları kodları işlettiklerinde cihaz kafasına göre iş çıkarıyor..aynı kodu yanındaki epilog fusion 100 e yüklüyorlar sorun yok...bununda kaliteli olanı olmayanı varmı

yok bu resmini attığım model awc708c modeli bunun grafik ekransız olanı var 608
bunlar kendi programı var gcode ile çalışmıyorlar zaten.
lasercad programı ile çalışıyor com porttan cihazı görüp birşeyler yolluyor ama daha elime geçmediği için ne yolluyor gcode işler mi işlemez mi bilemiyorum.
usb flash takıldığına göre dosya işleyebiliyor ama kendine has bir gcode mu üretiyor yoksa başka şekilde bir dosya ile makine kendisimi yorumluyor bilemiyorum.
gelince yeni başlık açarım inceleme yaparım isterseniz.

Ne garip Türkiyeye göndermiyor adam made in turkey. Birde tr deki satış fiyatı 307$ yahu aradaki fark vergi desem ötv desem yine hesap tutmuyor.

dediğim gibi bir gariplik var. insan nedenini arıyor.
hayır şöyle düşünüyorum, ülkemizin insanı yüzde 70 i aptal belki çok fazla soru ile karşı karşıya kaldılar. ya da sorunlarla diyelim..
uğraşmak mı istemiyorlar..

halbuki ufak makineler yapıp ülke içine gayet güzel satış yapabilirler. sırf logo kazıma gibi işlemler için.
hele bide makinenin fiyatını ucuz yaptın mı offf. tabi onlarında bir düşüncesi var işte insan nedenini arıyor

ülkemizin insanı yüzde 70 i aptal belki çok fazla soru ile karşı karşıya kaldılar. ya da sorunlarla diyelim..
uğraşmak mı istemiyorlar..

Kesinlikle dediğin gibi uğraşmak istemediği kesin...tabi bu şekilde konusarak da giybet etmiyoruzdur inşallah.. Çünki tanımıyoruz bilmiyoruz..
hem lazer için hemde farklı bir kaç konu için aradık aradılar ama ne ulaşabildiler neden cevap geldi..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

gıybet yok ben adamın yüzüne de söylerim :D
nedir bu yabancı hayranlığı

yurtiçine satma şartlarını karşılayamadıkları için satamıyorlardır sonuçta lazer bilmediğimiz prosüdürleri vardır:rolleyes:

çetocu onlar kendi gardaşlarına satıyorlar hatta hibe ediyorlar...
TSE'yi geçemiyorsa dünyaya nasıl satıyor?
kulakları çok çınlıyordur...

@asenyurt sanırım şu dsp controller ile diode laser çalışır. Çünkü aşağıdaki videoda işlemi raster yapıyor. Ve lazerin açılıp kapanma süresi yetişiyor.(arduino bile olsa) Dolayısıyla dsp ile de çalışacaktır. Aslında bu haliyle bile fena işlemiyor. Sanırım çıktının kaliteli olması biraz da lazerin CO2 olup olmaması ile de alakalı

Diyot tipi lazerlerin tepki süreleri cok kısa ama tüpler için aynı hızlar söz konusu olmadığını biliyorum..