CNC yapmak zorunda kaldım

çok güzel bir calışma hayırlı olsun sonucunu merakla bekliorm emeğinize sağlık yurdum insanının böyle güzel seyler üretmesi hepimizi gururlandırıyor :)

arkadaşlar 4 gündür vidalı miller ile uğraşmakdayız çok ağr argı ilerlemekdeçelik çok sert tornacımda sağolsun riske atmıyor yavaş yavaş işleme yapıyor.herhalde yarın bitiririz. :D

şalama(oksijen ) ile uçlarını ısıtsın yumuşar rahat işler korkma problem yaratmıyor

birde o z ekseni biraz tuaf olmuş sanki tam olarak görünmüyor ama sanırsam enson indiği nokta orası

şalama(oksijen ) ile uçlarını ısıtsın yumuşar rahat işler korkma problem yaratmıyor

birde o z ekseni biraz tuaf olmuş sanki tam olarak görünmüyor ama sanırsam enson indiği nokta orası

bu gün nihayet bitti tornalama işleri cok sagol dostum ffikrin için. Z eksenine gelince daha bitmedi uyduruk bir görüntüsü var şimdilik herhalde yarın ya da perşembe günü biter Z eksenide.

bu gün nihayet bitti tornalama işleri cok sagol dostum ffikrin için. Z eksenine gelince daha bitmedi uyduruk bir görüntüsü var şimdilik herhalde yarın ya da perşembe günü biter Z eksenide.

s.a.
hamza kardeşim ne yaptın , merak ettim doğrusu. inşaallah bir aksilik yoktur.

arkadaşlar hastalık arası verdim. bitmek üzere yarından sonra sağlamlaştırma kaynaklarını atarım bu arada 2.2 kw spindel alıyorum sanırım bu iyi bir büyüklük MDF ve plexsi için

Arkadaşım.

yazını okudum.

Yurdum insanı :
1- Herşeyi bilir.
2- Ne iş olursa yapar.
3- Çok uyanıktır ava giderken av olur.

Açıklamamı yaptıktan sonra ,

2300 x 2100 x 1000
yani ; Y - 2300 ,X - 2100 ve Z - 1000 , Y-X olurda Z - 1000 mümkün değil. Yani 1 metre spindll aşağı yukarı inip çıkacak.

Yani ,uzun lafın kısası sen ne istediğine bir karar ver. Nerde kullanacağınada karar ver ve profesyonel bir yerden hizmet satın al.

Bu yaptığın hikat - garibesiyle strafor bile işlemeyemessin...

bu forumdaki insanlar bir şeyler üretmenin derdinde olan kişiler. sadece çok bilmişlik değil mesele. profesyonel hizmet verdiğini vadeden çok yer gördüm insanı yarı yolda bırakıyorlar ya da fiyatlar çok yüksek. en güzeli elinden geliyorsa kendin yapman. tebrik ederim. iyi çalışmalar.

aslında z ekseni için 1 metre biraz saçma
kötülemek amaçlı söylemiyorum
kesinlikle burda bir emek var.

ama şöyle düşünürsek z eksenin 1 metre olması demek, dik 1 metre malzeme işlemek istenmesi..
fakat y ekseninin raylarının olduğu köprü ne yazıkki 1 metreden düşük ?? yani tabladan yukarı 1 metre yüksek değil.. 1 metre malzeme nasıl içeri giricek ??
oynayan eksenler parçanın üstünden nasıl geçicek ??

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri