CNC Yapımını Sonunda Bitirebildim.

ibora

Usta Üye
Yaklaşık 3 aydır üzerinde uğraştığım Optimum BF-20L vario frezemi CNC'ye çevirdim: 20130419_103928[1] - YouTube Umarım beğenirsiniz.

Freze alış maliyeti ve üzerine eklediğiniz revizyon maliyeti ne oldu acaba öğrenebilirmiyiz.?

Bu hale gelene kadar (makine dahil) 5000 tl harcadım.

:eek: ooooooooooooooo

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın makinenizi.

X ekseninin hareketi için kullandığınız kayış plastik mi bana mı öyle geldi videoda. çelik ve ağır metalleri işlemede kullanılacak bir freze tezgahında bunun gibi bir kayış yeterli verimi sağlayabilir mi? çelik ya da titanyum destekli kayışlar var piyasada.

Ayrıca x ekseninde kullandığınız kaplin hareketli bir kaplin bunun gibi ağır iş tezgahlarında rijit kaplin kullanmanızı tavsiye ederim. Kullandığınız kaplin yüksek basınçlarda esneme yapabilir çünkü 2 parçadan oluşan alüminyum tutucu bölümleri bir nevi plastik ile birbirine tutturuyor bu kaplinler.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın makinenizi.

X ekseninin hareketi için kullandığınız kayış plastik mi bana mı öyle geldi videoda. çelik ve ağır metalleri işlemede kullanılacak bir freze tezgahında bunun gibi bir kayış yeterli verimi sağlayabilir mi? çelik ya da titanyum destekli kayışlar var piyasada.

Ayrıca x ekseninde kullandığınız kaplin hareketli bir kaplin bunun gibi ağır iş tezgahlarında rijit kaplin kullanmanızı tavsiye ederim. Kullandığınız kaplin yüksek basınçlarda esneme yapabilir çünkü 2 parçadan oluşan alüminyum tutucu bölümleri bir nevi plastik ile birbirine tutturuyor bu kaplinler.

Çelik tel destekli triger kayış kullandım. Umarım yeterli olur. Aslında bana da biraz kuşkulu geldi keşke daha enli bir kayış kullansaydım.

Çelik tel destekli triger kayış kullandım. Umarım yeterli olur. Aslında bana da biraz kuşkulu geldi keşke daha enli bir kayış kullansaydım.

Hımm o şeffaf gözüken kayış çelik tel destekli mi? x ekseni değil y eksenini hareket ettiriyor sanırım yanlış yazmışım

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri