CNC Sürücü Kart Devresi (CNC Planı)

byzombi

Üye
herkese iyi forumlar Arkadaşla cnc sürücü kartı devresi aradım cok fazla konu var denenmiş ve calışan devre varsa verbilrmisniz
Mekanik Tasarımım (Solidworksle modelleme Yapıldı) Bunu Yapıcam Calışan devre olursa sevinirim

Selamlar,

bizde, senin gibi bir cnc yapmaya çalışıyoruz, ben sürücü devresi yapmak yerine leadshine markalı hazır sürücüler aldım, bence kendin yapmak yerine hazır alırsan hem vakit kaybın olmaz hem de daha profesyonel olur,

sana kolay gelsin, başarılar.

Selamlar,

bizde, senin gibi bir cnc yapmaya çalışıyoruz, ben sürücü devresi yapmak yerine leadshine markalı hazır sürücüler aldım, bence kendin yapmak yerine hazır alırsan hem vakit kaybın olmaz hem de daha profesyonel olur,

sana kolay gelsin, başarılar.

Kendin yapmamın yeri farklı vakitde sıkıntı yok acelem yok yanı saol yinede

step motorlarda sürücü seçimi motorun tipine göre oluyor.
Motorunuz bipolar mı, unipolar mı? Başka bir deyişle, motoru bipolar mı süreceksiniz, unipolar mı?
Motorlarınızın gücü nedir? Kaç Amperlik bir sürücü lazım?

TB6560AHQ iyi çocuktur , pdf bul incele.
Dışarıdan 2-3 kondansatör - direnç - dip sw yeterlidir.
3-5 ekseni bir arada 100-150TL hazır kart...

Solidwork öğrenmek için çizdinse sözüm yok.
Çok küçük ölçeklerde değilse o yapıyı hemen unut.
Yeniden çiz.
Vaktinde paranda bol olsada olmayacak işe amin denmez.
İlla yürüyen bir şey deneyeceğim diyorsan git çekmece rayı al mdf kestir , dene , için rahatlasın , sonra doğru dürüst bir şeyler yap.

Derlerki , kırk kere ölç bir kere biç.
Parçalara çok emek harcanınca kaldırıp atmak zoruna gider...

arkadaşlar 75mx50m yapmayı pilanlıyorum motor secımı sizce kac amper olmalı hangi gücde motor secmeliyim

75m*50m yapacağına 100m*50m yap futbol sahasına relief işlersin.:D

Yazdım ya yukarıda , yapabileceğin en iyi sürücü.

Allegro nun da ilginç ürünleri var ama yukarıdaki kadar kolay değil.

Kazım beyin çizim tavsiyelerine katılıyorum, öncelikle çizimlerini düzeltmelisin, Y ekseni için 2ayrı motor koymuşsun, sadece bir tane tahrik motoru koymalısın, Y eksenini 2 motorla hiçbir zaman senkron çalıştıramazsın, bunun yapılmış bir örneğini ben görmedim. Üstelik anladığım kadarıyla step motor kullanmışsın ve motorla mil arasına kaplin olmadığı gibi redüktör veya triger olmadan direk bağlamışsın, böyle yaparsan büyük torklu motor kullanmak zorunda kalırsın. buda hem güçlü bir kontrol kartı hemde maliyet demektir. Bencede step sürücüleri hazır kullanmalısın, bunu hazır kullanmak demek kolaya kaçmak değil profesyonel çalışmaktır. Kendin yaptığında illaki bazı komponentleri bulamayabilirsin, buda hevesini kırar. Şaseyi baştan bir gözden geçir, yapacağın işe göre güç hesabını yapıp vida millerini ve motor güçlerini seç, daha sonra kontrol kartını düşünürsün. Ayrıca forumda aratırsan masaüstü birkaç başarılı Cnc Projesi tüm ayrıntılarıyla mevcut. kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri