Cnc router torna gibi kullanmak.

askinaslan

Katılımcı Üye
Eğer sistemde divizör var ise divizörü sürekli döndürmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Özel bir takım bilemek için bana lazım oldu böyle bir yöntem aklıma geldi.

Torna da servo bu şekilde mi çalışıyor spindle olarak ?

Aynı şekilde frezede servo kullansak bu şekil olar mı ? :)

Torna da servo bu şekilde mi çalışıyor spindle olarak ?

Aynı şekilde frezede servo kullansak bu şekil olar mı ? :)
Aynen böyle Faruk. Ama tornada ayrıca freze motoru yok. Yakında onuda koyacağım. Eger freze motoru servo olursa aynen dediğin olur.

Benim kalıpçı frezede varyatör denilen var devir ayarı için çok ses yapıyo birde talaşa girdide yüke bindimi koykaç :D:D iş bitene kadar koruyucu kulaklık takıyorum. 2. El çıkıntı bi servo denk getirirsem varyatörü söküp atacağım.

Eğer sistemde divizör var ise divizörü sürekli döndürmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Özel bir takım bilemek için bana lazım oldu böyle bir yöntem aklıma geldi.

merhaba @askinaslan
bu ayarları ben daha önce denemiştim ; lakin bnm 6 eksen kontrol kartında bu ayarlar tutmadı... spindle a değerleri girdiğimde sıfır a dönüyor hepsi... o yuzden bende şu ürünü aldım çinden ...
ürün hybrid steper ı sürekli dönen motor gibi çalıştırıyor...
https://tr.aliexpress.com/item/57-8...tting-Unit-Nema-23-34-Driver/32799639251.html

bu arada senin kontrol kartı nedir? bnm kart neden yemedi ayarları hala meraktayım...

malum atc adaptörü için bana torna lazım diye bu sistemi kurmak üzereyim az kaldı... belki 5. eksenide yapacağım parçayı yerinden sökmeden tümişlemleri tek bağlamada yapmak için..

merhaba @askinaslan
bu ayarları ben daha önce denemiştim ; lakin bnm 6 eksen kontrol kartında bu ayarlar tutmadı... spindle a değerleri girdiğimde sıfır a dönüyor hepsi... o yuzden bende şu ürünü aldım çinden ...
ürün hybrid steper ı sürekli dönen motor gibi çalıştırıyor...
https://tr.aliexpress.com/item/57-8...tting-Unit-Nema-23-34-Driver/32799639251.html

bu arada senin kontrol kartı nedir? bnm kart neden yemedi ayarları hala meraktayım...

malum atc adaptörü için bana torna lazım diye bu sistemi kurmak üzereyim az kaldı... belki 5. eksenide yapacağım parçayı yerinden sökmeden tümişlemleri tek bağlamada yapmak için..
spindel setup tan bu motor step/dır motorudur diye işaretledin mi? benim kart Nokta cnc nin 4 eksen direkt 220 v ile çalışan kartı. lpt portlu garajdaki bütün kontrol kartlarını cnc torna kartı dahil hepsini nokta cnc nin lpt kartına çevirdim. çok stabil çalışıyor . cnc torna kartına hatırı sayılır bir miktar ödedim. bu kartlar şahin rulmanda mevcut.

evet ... olmayan kısım motor tuning de ki velecity ve accelerationn...

az once laptopda denedim değerleri oldu ama routerın kullandığı diğer pc de olmuyor neden ise...işletim sistemi mi neden oluyor buna ... dur bir laptopdan göreyim routerı ....

neyse... olay kontrol kartının dll sinin laptopda yuklu olmamasından kaynaklanıyormuş...olmadı yine..

Son düzenleme:
Üstad merhabalar videoda kullanılmıyor diyor rica etsem yükler misin tekrardan çok teşekkür ederim şimdiden

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri