Cnc router step motor için kablo seçimi

srklsrsr

Üye
Step motorların kabloları nasıl olmalı. Bazı üreticiler normal güç kablosuyla yapıyorlar bazıları alüminyum folyo sarılı kablo bazıları ise tel sarılı kablo kullanıyor. Parazite sebep olan spindle motor ve sürücü mü yoksa step motorlar mı. Ayrıca nasıl bir kablo kullanmalıyım. Öneriniz varsa örnek link atabilir misiniz.

Merhaba
Spindle motor parazite neden olabilir çoğunlukla.Ayrıca spindle sürücüsüde parazit yayabilir. Step ve spindle sürücülerininde pano içerisinde belirli mesafelere konulması gerekir. Ama farklı sebeplerdende parazit oluşabilir. Bunu engellemek için LIYCN denen blendajlı kablolar kullanılmalı hem step hem spindle motor kablolarına.
Kablo kalınlıkları akım aralığına göre seçilmeli. Yani 2Amperlik bir motorla 4Amperlik bir motora aynı kalınlıkta kablo kullanılmaz. Kablonun ince olması kadar kalın olmasıda sıkıntılı olabilir.

Kablo seçiminde problem yok sadece seçimde problem var. Liycn diye bir kablo bulamadım liycy olarak var. Bu kablo(liycy) biraz sert gibi geldi bana. Kablo kanalında hareket olurken kırılma olur mu diye endişelendim

Ekli dosyalar

• F0E40C65-E772-4892-8A1C-E593A46A5421.jpeg
    F0E40C65-E772-4892-8A1C-E593A46A5421.jpeg
    51.4 KB · Görüntüleme: 23
:)sen deyince farkettim hatalı yazmışım. Kablo kesitini belirlemede problem yok mesafeye ve ampere göre seçimini yapabiliriz. Kablonun tipi blendajlı olacak ama liycy kablo sanki biraz sert gibi geldi. Otomasyonsudan aldığım kablo baya bi esnek ama biraz tuzlu.

:)sen deyince farkettim hatalı yazmışım. Kablo kesitini belirlemede problem yok mesafeye ve ampere göre seçimini yapabiliriz. Kablonun tipi blendajlı olacak ama liycy kablo sanki biraz sert gibi geldi. Otomasyonsudan aldığım kablo baya bi esnek ama biraz tuzlu.
Merhaba bende sensörlerim için kablo alıcam acaba sizin kullandığınız kablonun ismi nedir öğrenebilir miyim?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri