Cnc router - spindle sürücüsünü kontrol kartına bağlama hk.

ya kardeşim kusura bakma ama

verdiğin resimdeki şemada nasılsa öyle yap

yorumlayamıyor musun resimdeki şemayı ?? :D

çok mu zor yaaa anlamadım

ya kardeşim kusura bakma ama

verdiğin resimdeki şemada nasılsa öyle yap

yorumlayamıyor musun resimdeki şemayı ?? :D

çok mu zor yaaa anlamadım
ya bnm resimle benim teco sürücü aynı değil ki aynı isimde çıkış yok kı?

misal fwd rev dio resimde bende yok ki oyle bişe

yani benim sürücümde ki çıkış la resimdeki yerler tutmuyor.

yani ben burayı anlamıyom:) yoksa sade resme bakınca anlıyorum:)

o zaman sağ sol ayarı teco sürününün üstünden yapılıyor demek bu
ayrıca dışarıdan müdahale ile sağı sola çeviremiyor hemen

sen sürücünün kullanma kılavuzunu aç bak önce bir ayar yapacan daha sonra 0-10v giriş pwm yapan ucu bul büyük ihtimal AIN

o zaman sağ sol ayarı teco sürününün üstünden yapılıyor demek bu
ayrıca dışarıdan müdahale ile sağı sola çeviremiyor hemen

sen sürücünün kullanma kılavuzunu aç bak önce bir ayar yapacan daha sonra 0-10v giriş pwm yapan ucu bul büyük ihtimal AIN

bu sürücü var
s310.jpg

bu kart var

Hz-Breakout-Board-Adapter-For-Stepper-Servo-Driver.jpg

Spindle_speed_speed_interface.jpg

teco sürücünün ayar kısmını ypıyorum. programdan 0.003 e girip 1 yapınca kontrol kontrol kartından yapılmasına izin veriyor.

Şu resımlere bakılarak hangi kablo nere çekilecek bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Teşekküler

Senin semayi ben evde deneyim diorum ama mazallah bi yerleri yakariz diyede cekiniorum

Merhabalar Çeviriciye veya arada hiçbir ek kart kullanmadan direk bağlantı ile Kontrol edebilirsiniz. Bu usb interface Kartın Spindle rulesi için on off olmak üzere 2 çıkış vardır. Bu çıkışlar sürücüye dışardan on ve off verir. Bu kartta Sürücüde Kontrol etmek istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin. Bunun Dışında Hala Spindle on off için bağlantıyı Çözemediyseniz eğer Teco Sürücü için Üstteki com dan S1 Çıkışını On - off olarak Kontrol Kartına Giriş yaparak kullanabilirsin. Bu işlemleri Yaptıktan sonra Parametre ayarlarından İlgili Parametre Satırını 2 Yapıp Dışardan Kontrol ile start stop alacağını Teco veya diğer sürücülere bildirmek zorundasınız TUĞCU CNC TOLGA TUĞCİ CNC ROUTER İMALATI

Sürücülerde Motorun Sağa Veya Sola Dönmesi Şu Şekilde Yapılıyor. Kimi Sürücülerde (Allen bredly) Sürücü üzerinden Tek tuş ile sağa dönen sistem sola dönebiliyor. Diğer Tüm sistemler için Motorun sağa veya sola dönmesi en basit olarak şu Şekilde Ayarlanır. Motorun Bağlandığı Sürücülerin Üzerinde U V W Diye 3 Çıkış Vardır. Spindle Motordan Çıkan sürücüye giren bu 3 Kablodan 2 sinin yerini değiştirdiğinizde Motorun ters Yöne döndüğünü Görürsünüz Bu şekilde Sağ Sol Ayarları Yapılmış olmaktadır. TUĞCU CNC İMALATI Tolga TUĞCİ

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri