Cnc router - spindle sürücüsünü kontrol kartına bağlama hk.

emre.demir

Üye
Merhaba arkadaşlar;

Elimde teco s320 spindle sürücüsü ve akz250 kontrol kartı var.Bunların kablolarını bağlanması konusunda yardımcı olabilir misiniz?
Sürücünün resmi;
s310.jpg

Şimdi l1 ve l2 yi 220volta U,V,W ise spindle a bağlıyorum. fakat şu s1,s2 ...com vs çıkışlarını nasıl bağlıyacam bilmiyorum.

Kontrol kartı;
3-Axis-CNC-USB-Card-Mach3-200KHz-Breakout-Board-Adapter-For-Stepper-Servo-Driver.jpg

Spindle_speed_speed_interface.jpg

Birde step motorları bağladım çalışıyor sıkıntı yok fakat tüm motorlar durduğunda motorlardan biri ses çıkarıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herhangi bir çıkışı kullanabilirsin. Mesela 0 nolu pin S1e gnd COMa. Tabi kullandığın programdan 0 nolu pini spindle için ayarlaman lazım.

Herhangi bir çıkışı kullanabilirsin. Mesela 0 nolu pin S1e GND COMa. Tabi kullandığın programdan 0 nolu pini spindle için ayarlaman lazım.
şimdi benim anladığım ;

elektriği l1 l2 ye bağladım

spındleda u v w ie sürücüye

sürücüyüde ;

sürücü kontrol kartı

s1........................................0

com....................................gnd

bu kadar mı

daha sonra programsal ayarlar?

S1 üstündeki girişlerin com bağlantısıdır büyük ihtimalle. Step motorlar hareket etmezkende enerji çeker ısınır ses çıkartır. Sürücü üstündeki pinlerden amperini biraz düşürürsen ses ve ısınma azalır

S1 üstündeki girişlerin com bağlantısıdır büyük ihtimalle. Step motorlar hareket etmezkende enerji çeker ısınır ses çıkartır. Sürücü üstündeki pinlerden amperini biraz düşürürsen ses ve ısınma azalır
Çok teşekkür ederim hocam

Peki dikkat etmem gereken birşey var mı aklınızda bu şekilde bağlayıp ayar yapsam çalışır di mi ?

Motoru sürücüyü yakma ihtimalim var mı?

Sıkıntı olmaz. Bu bağlantılar düşük akımlı olduğu için motor yada sürücüyü yakmaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri